Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums tiekas ar Kalgarijas mēru

06.11.2019. 23:55
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

4. novembrī Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums Kalgarijā, Albertas provincē, tikās ar Kalgarijas mēru Nahīdu Nenši (Naheed K. Nenshi). Tikšanās laikā vēstnieks K. Eihenbaums un  N. Nenši  pārrunāja nākotnes sadarbības iespējas.

Darba vizītes ietvaros Kalgarijā vēstnieks K. Eihenbaums 2.  novembrī  tikās ar Albertas latviešu biedrību "Laima", ko vada Rigonda Rēķe, noklausījās latviešu skolas bērnu koncertu, ko sagatavojusi skolotāja Daiga Štube, kā arī apskatīja Olimpiskā parka kamaniņu trasi, kur strādā latviešu speciālists Guntis Rēķis. Vēstnieks K. Eihenbaums latviešu biedrībai "Laima" dāvināja Latvijas karogu un filmas "Nameja gredzens" ierakstu kā simbolus, kas palīdzēs saglabāt latvietību un Latviju sirdīs arī tik lielā tālumā esot.

4. novembrī Eiropas Filmu festivālā Kalgarijā notika Dāvja Sīmaņa filmas "Tēvs Nakts" ("The Mover") par leģendāro latvieti, līdzcilvēku glābēju nacistu okupācijas laikā Žani Lipki, izrāde. Latvijas vēstnieks K. Eihenbaums uzrunāja Kalgarijas Eiropas filmu festivāla viesus pirms filmas izrādes. Filmas "Tēvs Nakts", ko sarūpējusi Latvijas vēstniecība Kanādā, izrāde festivālā notika sadarbībā ar Albertas latviešu biedrību "Laima", un tā ir Latvijas vēstniecības Kanādā Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas projekts. Latvijas filma pirmo reizi piedalās filmu festivālā Kalgarijā, kas norisinās astoto gadu.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā