Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums piedalās starptautiskā konferencē Toronto Universitātē

17.09.2019. 19:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

12. septembrī Latvijas vēstnieks Kārlis Eihenbaums piedalījās starptautiskā Molotova-Rībentropa pakta 80. gadadienas konferencē Toronto, Kanādā.

Konferenci Toronto Universitātes Isabelas Baderas teātrī rīkoja Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Moldovas vēstniecības, kā arī Centrāleiropas un Austrumeiropas padome, Latviešu Nacionālā apvienība Kanādā, Baltiešu Federācija Kanādā, albāņu, igauņu, lietuviešu, ungāru, poļu, ukraiņu, čehu un slovāku kopienu organizācijas.

Konferencē galveno uzrunu teica Garijs Kasparovs (Gary Kasparov), šaha lielmeistars un Krievijas opozīcijas līderis. Starp runātājiem bija Kanādas politiķi - ārlietu ministre Kristija Frīlande (Chrystia Freeland), bijušais Ontārio premjers Bobs Raje (Bob Rae) un bijušais Kanādas imigrācijas un pilsonības ministrs Kriss Aleksanders (Chris Alexander).

Savu izvērtējumu noziedzīgajam paktam deva arī Toronto Universitātes profesori Aurels Brauns (Aurel Braun), Roberts Ostins (Robert Austin), kā arī citi pētnieki un politiķi no Igaunijas, Ukrainas, Lietuvas, Baltkrievijas. Konferenci vadīja Makdonalda-Lorjē institūta (Macdonald-Laurier Institute) pētnieks Markuss Kolga (Marcus Kolga).

Konferenci apmeklēja vairāk kā 650 interesentu un tās gaitu atspoguļoja mēdiji. Konferences atbalstīšana bija viens no Ārlietu ministrijas koordinētās Latvijas valstiskuma simtgades publiskās diplomātijas projektiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā