Aizsardzības ministra Arta Pabrika vizīte Kanādā

09.05.2019. 23:56

No 5. līdz 8. maijam Latvijas premjerministra biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturējās darba vizītē Kanādā, lai pārrunātu valstu sadarbību aizsardzības jomā, īpaši aktualitātes par NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā, kā arī reģionālās drošības izaicinājumus. 

Ministrs A. Pabriks tikās ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžanu (Harjit Sajjan) un vairākām citām Kanādas aizsardzības nozares augstākajām amatpersonām, kā arī Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālās aizsardzības komitejas vadību un Pārstāvju palātas spīkeri Džefu Rīgenu (Geoff Regan). Vizītes laikā Kanādā A. Pabriks godināja karavīrus un nolika vainagu Nacionālajā kara memoriālā pie Nezināmā kareivja kapa. Aizsardzības ministrs piedalījās arī Kanādas nacionālās Holokausta piemiņas dienas pasākumos Kanādas Kara muzejā kopā ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau), Kanādas valdības ministriem, deputātiem, ārvalstu diplomātiem un Kanādas ebreju kopienas pārstāvjiem. Ministrs apmeklēja Latvijas vēstniecību Otavā un tikās ar Latvijas vēstnieku Kārli Eihenbaumu un aizsardzības atašeju pulkvedi Agri Ozoliņu.

A. Pabriks iepazīstināja Kanādas pārstāvjus arī ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm, uzsverot visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanas nepieciešamību Latvijā.

Vizīte laikā ministrs A. Pabriks tikās arī ar Kanādas domnīcu pārstāvjiem, lai pārrunātu mūsdienu drošības izaicinājumus, kā arī piedalījās Makdonalda-Lorjē Institūta (Macdonald-Laurier Institute) rīkotā diskusijā par dezinformāciju. A. Pabriks novadīja  vieslekciju Karltonas Universitātē (Carleton University), iepazīstinot ar drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā. Ministram A. Pabrikam bija vairākas intervijas lielākajos Kanādas mēdijos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kanādā
Adrese: 350 Sparks Street, Suite 1200,
Otava, Ontārio, K1R 7S8, Kanāda
Tālr.: +1 613 238 6014
Fakss: +1 613 238 7044
E-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook   icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā