Ziņu iekļaušana Iedzīvotāju reģistrā sakarā ar ģimenes stāvokļa izmaiņām (laulības reģistrācija/šķiršana)

30.09.2019. 18:36

Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā sakarā ar ģimenes stāvokļa izmaiņām pēc laulībām, vēstniecībā jāuzrāda:

  1. iesniegums (iesnieguma forma saņemama vēstniecībā vai iepriekš e-pastā). Iesniegumā jānorāda pirmslaulības uzvārds un uzvārds pēc laulības noslēgšanas latviešu valodā. Ja nepieciešama konsultācija par uzvārda latviskošanu, lūdzam sazināties ar Latviešu valodas aģentūru, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  2. laulības apliecības oriģināls* (ja dokuments nav angļu, franču vai vācu valodā un tam nav pievienota dokumenta starptautiskā forma, jāiesniedz dokumenta tulkojums latviešu valodā);
  3. abu laulāto personu pases datu lapas kopijas, uz kurām ir izdarīts apliecinājums: "Es, vārds, uzvārds, piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai (datums un paraksts)".

Lai veiktu izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā sakarā ar ģimenes stāvokļa izmaiņām pēc laulības šķiršanas, vēstniecībā jāuzrāda:

  1. iesniegums (iesnieguma forma saņemama vēstniecībā vai iepriekš e-pastā);
  2. tiesas lēmuma oriģināls vai tā notariāli apliecināta kopija par laulības šķiršanu* (jāiesniedz dokumenta tulkojums latviešu valodā);
  3. personas pases datu lapas kopija, uz kuras ir izdarīts apliecinājums: "Es, vārds, uzvārds, piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai (datums un paraksts)”.

Ja laulības noslēgšanas vai šķiršanas rezultātā tiek mainīts uzvārds, personai jāpiesaka jaunā pase

* Ja dokuments nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē ar Apostille.

Pakalpojums tiek sniegts, iepriekš piesakoties pa tālruni +31 (0) 70 306 5004 vai rakstot uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.