Vēstnieks M.Riekstiņš Maskavā atklāj Jūgendstila izstādi

26.09.2019. 13:21

Vēstnieks M.Riekstiņš Maskavā atklāj Jūgendstila izstādi

Šodien, 26. septembrī, vēstnieks Māris Riekstiņš Maskavas arhitektūras institūtā (MArhI) atklāja Jūgendstila izstādi “Art Nouveau arhitektūra: Rīgā un Latvijā”.

Uzrunājot klātesošos institūta mācībspēkus, studentus, kā arī viesus, vēstnieks atklāja, ka izstāde Maskavā viesojas jau otro reizi. Pirmo reizi tā tika demonstrēta divus gadus atpakaļ, kad Valsts Neatkarības dienai veltītā pasākumā, tā bija apskatāma tikai dažas stundas. Tāpēc tagad ir patiess prieks, ka tā būs pieejama plašākai publikai un krietni ilgāku laiku.

M. Riekstiņš informēja, ka Art Nouveau ir ne tikai Rīgas vizītkarte, bet arī visas Latvijas, tāpēc cer, ka šis arhitektūras stils spēs iedvesmot MArhI studentus mācību projektos, kā arī to turpmākajā profesionālajā darbībā.

Pirms izstādes atklāšanas, latviešu arhitekts Jānis Dripe pasniedza lekciju par jūgendstila ietekmi uz mūsdienu arhitektūru Latvijā, tās īpatnībām, kā arī vēsturi. Bijušā kultūras ministra un diplomāta lekcija bija pulcējusi ap trīssimt institūta studentu un pasniedzēju.

Izstāde studentiem un institūta viesiem būs apskatāma līdz oktobra vidum. Iepriekš tā tikusi demonstrēta Vācijā, Ukrainā, Luksemburgā, Azerbaidžānā un Turcijā.

2014. gadā tā tapusi Ārlietu ministrijai sadarbojoties ar Dizaina biroju H2E un māksliniekiem Holgertu Eleru, Ingūnu Eleru, Ģirtu Arāju, Tatjanu Raičiņecu un fotogrāfu Ansi Starku.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā