Tretjakova galerijā atklāj latviešu mākslinieku albumu un paraksta sadarbības programmu

03.07.2019. 09:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Vakar, 2.jūlijā, Maskavas Valsts Tretjakova galerijā notika svinīgs pasākums par godu Albuma “Latvijas māksla Valsts Tretjakova galerijā” atklāšanai, kā arī svinīga ceremonija, kurā parakstīja Latvijas – Krievijas kultūras sadarbības programmu 2019. – 2021.gadam.

Atklājot pasākumu, vēstnieks Māris Riekstiņš uzsvēra gan Albuma nozīmīgumu, jo šāds latviešu mākslinieku darbu apkopojums Tretjakova muzejā tika veikts pirmo reizi, gan Latvijas – Krievijas kultūras sadarbības programmas parakstīšanas nepieciešamību abu valstu kultūras darbinieku atvieglotai ieceļošanai. Tāpat, vēstnieks izteica cerību, ka jau tuvākajā nākotnē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Tretjakova galerija izveidos kopīgu ekspozīciju, kas tiktu eksponēta Rīgā un Maskavā.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Tretjakova galerijas direktore Zelfīra Tregulova, kuru saista ciešas saiknes ar Latviju, Krievijas Federācijas kultūras ministra vietniece – valsts sekretāre Alla Maņilova, Tretjakova galerijas mākslas pazinēja Tatjana Zeļūkina, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce. Uz pasākumu tika aicināti ap 130 visu - diplomātisko pārstāvniecību vadītāji, mākslas un kultūras jomas darbinieki, diaspora, uzņēmēji un vēstniecības sadarbības partneri.

Albuma tapšanu koordinēja Galerija “Daugava” sadarbībā ar Valsts Tretjakova galeriju un Latvijas vēstniecību Krievijā. Svinīgais pasākums tika īstenots Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā