Maskavā iekurts Jāņu ugunskurs

20.06.2019. 13:45
Maskavā iekurts Jāņu ugunskurs

Vakar, 19.jūnijā, Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā dārzā notika svinīgs pasākums, kurā ielīgoja Vasaras saulgriežus. To apmeklēja pustūkstotis viesu – gandrīz simts Maskavā rezidējošie diplomāti, t.sk. 30 valstu vēstnieki, vairāk nekā pussimts uzņēmēju, diasporas un latviešu biedrību Krievijā pārstāvji, kultūras jomas darbinieki, t.sk. muzeju un teātru direktori, kā arī pasaulē labi pazīstami režisori, vēstniecības sadarbības partneri un mediji.

Pirms Jāņu ugunskura iekuršanas, vēstnieks Māris Riekstiņš uzsvēra Līgo tradīciju nozīmi latviešu kultūrā, identitātē un vēsturē. Jāņu vainagi, ugunskurs un Līgo dziesmas ir ne tikai vienojušas latviešu tautu, bet arī devušas spēku turpmākajam gadam.

Pasākumā svinīgu noskaņu uzturēja latviešu etno-folkloras kopa “Raxtu Raxti”, kā arī Maskavas latviešu kultūras biedrības koris “Tālava”. Viesiem bija iespēja nogaršot latviešu nacionālos ēdienus un dzērienus, bet vakarā, izveicīgākie viesi, izmantoja iespēju pārlēkt pāri ugunskuram un laisties lustīgās dejās.

Pasākums tika īstenots ar sadarbības partneru un diasporas finansējuma atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā