Maskavā atklāta izstāde “Mana Latvija”

07.06.2019. 09:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Maskavā atklāta izstāde “Mana Latvija”

Vakar, 6. jūnijā, Maskavas izstāžu zālē “Tušino” notika foto izstādes “Mana Latvija” atklāšana, kurā piedalījās Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā vēstnieka vietniece Ineta Celmiņa.

Atklāšanu ievadīja izstāžu zāles direktore Muza Pankratova, kura uzsvēra gan izstāžu zāles ciešās saites ar Latviju, gan izstādes atrašanos tieši “Tušino” – Maskavas daļā, kurā vēl Pirmā pasaules kara laikā uz dzīvi apmetās vairāki tūkstoši latvieši, kā arī to, ka izstāde ir tikusi izvietota uz zīmīgā Jāņa Raiņa bulvāra. Savukārt Jānis Dambītis, izstādes veidotājs, informēja, ka šī ir starptautiska izstāde, kuras tapšanā piedalījās foto mākslinieki no sešām valstīm – Latvijas, Krievijas, Beļģijas, ASV, Nīderlandes un Dānijas, tāpēc arī turpmāk plānots to izvietot citviet pasaulē, lai veicinātu citu tautu izpratni par Latviju, tās kultūru, vēsturi un cilvēkiem.

Tāpat pasākumā bija klausāmi vairāki muzikanti, t.sk. Maskavas latviešu biedrības koris “Tālava”, kuru vada diriģente Tamāra Semičeva. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās aicinātie rezidējošie diplomāti, kultūras jomas darbinieki, uzņēmēji, kā arī diasporas pārstāvji.

Izstāde ir apskatāma izstāžu zālē “Tušino”, Jāņa Raiņa bulvāri 19/1, Maskava līdz 23. jūnijam. Ieeja bez maksas.

Svinīgais atklāšanas pasākums īstenots ar Latvijas vēstniecības Krievijā atbalstu, Latvijas simtgades publiskās diplomātijas ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Krievijā
Adrese: Čapligina iela 3, 105062 Maskava
Krievijas Federācija
Telefons: +7 495 232 97 60
Fakss: +7 495 232 97 50
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

 Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā