Vēstnieks U.Mikuts Beļcos atklāj starptautisku biznesa forumu

21.10.2020. 16:57
Vēstnieks U.Mikuts Beļcos atklāj starptautisku biznesa forumu

20.oktobrī Beļcos, Moldovas otrajā lielākajā pilsētā, Latvijas vēstnieks Moldovā U.Mikuts piedalījās starptautiskā biznesa forumā “Doing Business in North Moldova”. Uzrunā vēstnieks informēja dalībniekus par Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansēto attīstības sadarbības projektu “Atbalsts Moldovas reģionu izaugsmei, sekmējot spēju pielāgoties ārkārtas situācijas apstākļiem un mazinot COVID-19 radītās sekas ilgtermiņā”, kuru īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros Moldovas Ziemeļu reģionam tiek sniegts atbalsts digitālās platformas pilnveidei, kas ļaus palielināt investīciju piesaisti, kā arī ļaus celt reģiona speciālistu kapacitāti attīstības plānošanas un īstenošanas jautājumos, jo īpaši nodrošinot reģiona attīstībā iesaistīto pušu koordinētu rīcību efektīvai krīzes pārvarēšanai. 

Forums pulcēja dalībniekus gan klātienē, gan iesaistot dalībniekus tiešsaistē. Attālināti forumā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Vidzemes attīstības reģiona pārstāvji, kā arī vairāki Latvijas uzņēmēji, kuri ir ieinteresēti sadarbības uzsākšanā un attīstīšanā ar Moldovas Ziemeļu reģiona uzņēmumiem.

Vizītes laikā vēstnieks tikās arī ar  Beļcu pilsētas Valsts Universitātes “Alecu Russo” rektori Natāliju Gašicoi (Natalia Gașițoi). Tika pārrunātas Beļcu pilsētas Valsts Universitātes sadarbības iespējas ar Latvijas augstskolām, vienlaikus informējot par studiju iespējām Latvijā, rektore aicināta iedrošināt studentus un pētniekus pieteikties Latvijas valdības piedāvātajām stipendijām studijām un pētnieciskajam darbam Latvijā. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

twr icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā