Vēstnieks Uldis Mikuts informē Moldovas ārlietu ministru par Latvijas uzņēmēju radītajiem risinājumiem COVID-19 seku izplatības mazināšanai

05.08.2020. 10:24

26. jūnijā Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts tikās ar Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Oļegu Cuļu (Oleg Țulea). Sarunā puses pārrunāja aktuālos divpusējās darbības jautājumus un apmainījās viedokļiem par abu valstu situāciju ar COVID-19 vīrusa izplatību un risinājumiem tā radīto seku mazināšanā.

Vēstnieks U.Mikuts informēja ministru par Latvijas ražotāju piedāvājumu viedo risinājumu un personīgās aizsardzības līdzekļu segmentā COVID -19 izplatības ierobežošanai. Ministrs īpašu interesi izrādīja par Latvijā izstrādātās aplikācijas “Apturi COVID” pielietojumu un bija informēts gan par tās inovatīvajām tehniskajām iespējām, gan datu aizsardzības aspektiem.

O.Cuļa izteica pateicību Latvijai par atbalstu Moldovai tās eirointegrācijas ceļā, divpusējās attīstības sadarbības politikas aktīvā īstenošanā, kā arī Eiropas Savienības un Moldovas attiecību veicināšanā ES Austrumu partnerības politikas ietvaros. U.Mikuts pateicās ministram par Moldovas pievienošanos Latvijas iniciatīvai esot to valstu starpā, kas atbalstīja ANO starpreģionālu paziņojumu par cīņu pret dezinformāciju jeb “infodēmiju” saistībā ar Covid-19.

Tikšanās laikā puses vienojās strādāt pie divpusējās sadarbības aktuālajiem jautājumiem tirdzniecības sakaru veicināšanā un līgumtiesiskās bāzes paplašināšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

twr icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā