U.Mikuts ar ministru pārrunā Latvijas un Moldovas sadarbības iespējas izglītībā un kultūrā

02.03.2020. 17:33

28. februārī vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts tikās ar Moldovas kultūras, izglītības un zinātnes ministru Kornēliju Popoviču (Corneliu Popovici).

Sarunā tika pārrunātas iespējas veicināt sadarbību starp abu valstu universitātēm. Vēstnieks aicināja izmantot Latvijas sniegtās iespējas Moldovas studentiem un akadēmiskajam personālam saņemt valsts stipendijas terminētām studijām un pētnieciskajai darbībai Latvijā. Abas puses bija vienisprātis, ka kopīga starptautisku pētniecības projektu izstrāde ir sadarbību veicinošs faktors, un to jau ir kopīgi izmantojušas atsevišķas Latvijas un Moldovas augstākās izglītības iestādes.

K.Popoviči informēja, ka Moldovu interesē Latvijas pieredze izglītības sistēmas finansēšanas modeļa izstrādē, kā arī apstiprināja Moldovas interesi veicināt sadarbību ES piedāvāto izglītības attīstības instrumentu ietvaros, tajā skaitā veicinot  ne tikai studentu, bet arī mācībspēku apmaiņu. Sarunas laikā puses apmainījās viedokļiem par ārvalstu studentu piesaisti, kurā Latvija pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi progresu.

Pārrunājot aktualitātes kultūras jomā, tika uzteikti Latvijas un Moldovas Nacionālo bibliotēku kopprojekti, kurus plānots īstenot sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Moldovā. Ministrs arī apliecināja, ka tiks izvērtētas Latvijas kultūras kolektīvu dalības iespējas Moldovas reģionālajos folkloras festivālos.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā