Moldovas Nacionālajā mākslas muzejā atzīmē “Baltijas ceļa” 30. gadadienu

06.09.2019. 13:26

5. septembrī Moldovas Nacionālajā mākslas muzejā tika atzīmēta “Baltijas ceļa” 30 gadadiena. Svinīgā pasākuma laikā tika izrādīta Latvijas Institūta par godu “Baltijas ceļa” 30. gadadienai producētā īsfilma "Act Baltic Way" un atklāta Latvijas Ārlietu ministrijas ceļojošā izstāde “Latvijas gadsimts”.

Uzrunā klātesošajiem vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts akcentēja “Baltijas ceļa” akciju kā unikālu visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāju miermīlīgu demokrātijas un brīvības vēlmes demonstrāciju, kas bija viens no nozīmīgākajiem pagrieziena punktiem neatkarības atgūšanai un Padomju Savienības sabrukumam. “Baltijas ceļš”, kas tiek uzskatīts par Berlīnes mūra krišanas priekšvēstnesi, savu nozīmi vēsturē ir saglabājis arī mūsdienās, ko pierāda šā gada augustā Honkongā rīkotā akcija, par paraugu ņemot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienoto gribas izpausmi tālajā 1989. gada 23. augustā. Ne par velti “Baltijas ceļa manifests” pret Padomju okupāciju un par brīvību, kas apvienoja vairāk nekā 2 miljonus cilvēku 2009. gadā ir iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, norādīja U.Mikuts.

Atklājot izstādi “Latvijas gadsimts”, vēstnieks uzsvēra, ka neskatoties uz Latvijas okupāciju 50 gadu garumā pēc II Pasaules kara, šī izstāde pierāda Latvijas nācijas tieksmi pēc demokrātijas vērtībām un brīvības nepārtrauktību 100 gadu garumā. Izstāde sniedz kompaktu izklāstu par Latvijas valstiskuma vēsturi, liekot akcentu uz tā nepārtrauktību un kontinuitāti.

Latvijas Ārlietu ministrijas ceļojošās izstādes “Latvijas gadsimts” un dokumentālās filmas “Baltijas brīvības ceļš” izrādīšana ir viens no Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm ārvalstīs, un tas tiek organizēts sadarbībā ar Moldovas Nacionālo mākslas muzeju. Askolda Saulīša dokumentālā filma “Baltijas brīvības ceļš” un izstāde “Latvijas gadsimts”  muzeja telpās ir apskatāma no 23. augusta līdz 23. septembrim.

Pasākumu apmeklēja Moldovā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji, vēsturnieki, diasporas pārstāvji un vēstniecības sadarbības partneri, īpašu vietu pasākuma atklāšanā ieņemot Lietuvas vēstniekam Moldovā un Igaunijas vēstniecības Bukarestē pagaidu pilnvarotajam lietvedim Moldovā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā