Latvija un Moldova vienojas strādāt pie sadarbības veicināšanas ekonomikā un transporta sektorā

07.06.2019. 12:30

7. jūnijā Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts tikās ar Moldovas ekonomikas un infrastruktūras ministru Kirilu Gaburiču (Chiril Gaburici), lai pārrunātu nākotnes sadarbības iespējas transporta, IKT, enerģētikas un tirdzniecības jomās.

U.Mikuts sarunā uzteica tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu pēdējos gados, vienlaikus norādot, ka saredz turpmākas izaugsmes iespējas. Vēstnieks uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta veicināt sadarbību atkritumu apsaimniekošanas un enerģijas efektivitātes jomā, nododot uzkrāto Latvijas pieredzi.

Ministrs izteica vēlmi veicināt sadarbību ar Latvijas dzelzceļu, norādot, ka Moldovas dzelzceļa sistēmu plānots pārveidot pēc līdzīga parauga kā Latvijā un Latvijas pieredze pārvaldības uzlabošanā būtu ļoti nozīmīga. Diskutējot par tūrisma attīstību, K.Gaburičs izteica atbalstu idejai par tiešā avioreisa Rīga-Kišiņeva atjaunošanu, norādot, ka kopš iepriekšējā reisa slēgšanas 2012.gadā Moldovai ir ieviests bezvīzu režīms ar Eiropas Savienību, un tas noteikti veicinātu pasažieru plūsmas pieaugumu gan uz Latviju, gan tranzītā uz Skandināvijas valstīm.

Moldova ir ieinteresēta piesaistīt investīcijas lauksaimniecības produkcijas pārstrādes jomā, kā arī veicināt Moldovas produktu noietu Latvijas tirgū. Kā vienu no attīstītākajiem sektoriem Moldovā K.Gaburičs norādīja IT sektoru, aicinot apsvērt IT uzņēmumu sadarbības veicināšanu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Moldovā
Adrese: Mitropolit Gavriil Banulescu-Bodoni 27, Kišiņeva, MD2012, Moldova
Telefons: +373 22 025260
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/moldova

twr icon-facebook  icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā