Simtgades valsts svētku svinības Kanādā


Norises vieta
Otava, Kanāda
Norises laiks
31. oktobris

31. oktobrī notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīta svinīga svētku pieņemšana Otavā lūgtiem viesiem sadarbībā ar Kanādas Parlamenta Apakšpalātas deputātu, Baltijas, Ziemeļvalstu un Kanādas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Džeimiju Šmāli (Jamie Schmale). Pieņemšanu finansiāli atbalsta Latvijas Aizsardzības ministrija. Muzikālu priekšnesumu sniegs Zemessardzes orķestra saksofonu kvartets un Otavas un Monreālas apvienotais koris “Atbalss”.
17. novembrī Latvijas karoga sarkanbaltsarkanajās krāsās tiks izgaismots Niagāras ūdenskritums. Izgaismošana notiks pēc Latvijas vēstnieka Kanādā un Latvijas vēstnieka ASV kopējās iniciatīvas Niagāras ūdenskrituma izgaismošanas komitejai. Izgaismošanu organizē Latvijas goda konsulāts Ņujorkas pavalstī sadarbībā ar tautiešiem Hamiltonā, Kanādā. Pasākumu atbalsta Skrīveru saldumi un KEEL Design, bez maksas piedāvājot savu produkciju dāvināšanai īpašiem viesiem un pasākumu dalībniekiem.
29. novembrī Otavā koncertā “Pārmaiņu gars” (“Spirit of Change”) Kanādas Parlamentā tiks atskaņota daļa no Lūcijas Garūtas kantātes “Dievs, Tava zeme deg”. Koncertu organizē vijolniece Ralitsa Tčolakova (Ralitsa Tcholakova) sadarbībā ar Kanādas Senāta senatori Elizabeti Meju (Elizabeth May). Koncerts ir veltījums demokrātijas attīstībai Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs pēc Dzelzs priekškara krišanas un šo valstu lomai Eiropas kultūrtelpas veidošanā.