Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida lietu Jegorovs pret Latviju

04.02.2015. 14:47

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) ir pieņēmusi galīgo lēmumu lietā Jegorovs pret Latviju, atzīstot iesniegto sūdzību par nepieņemamu tālākai izskatīšanai pēc būtības.

Sūdzības iesniedzējs Jevgēņijs Jegorovs (iesniedzējs) vērsās Tiesā 2008. gada 27. oktobrī, sūdzoties par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 3. panta (necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas apiešanās, un spīdzināšanas aizliegums), 14. panta (diskriminācijas aizliegums) un 17. panta (tiesību ļaunprātīgas izmantošanas aizliegums) iespējamiem pārkāpumiem Latvijā.

Atsaucoties uz Konvencijas 3. pantu, J. Jegorovs sūdzējās par uzturēšanās apstākļiem Daugavpils cietumā vairākos laika posmos no 2007.gada februāra līdz 2008.gada maijam. Iesniedzējs arī apgalvoja, ka slikto uzturēšanās apstākļu rezultātā viņš bija inficējies ar tuberkulozi.

Vērtējot augšminētās iesniedzēja sūdzības, Tiesa norādīja, ka pirms vēršanās Tiesā iesniedzējam bija pienākums izmantot visus viņam pieejamos nacionālos tiesību aizsardzības līdzekļus. Tiesa atsaucās uz tās secinājumiem lietās Ignats pret Latviju un Iļjins pret Latviju norādot, ka Latvijas administratīvās tiesas ir uzskatāmas par efektīvu tiesību aizsardzības līdzekli sūdzībām par apstākļiem brīvības atņemšanas vietās. Tā kā iesniedzējs šo tiesību aizsardzības līdzekli nebija izmantojis, Tiesa viņa sūdzību noraidīja.

Atsaucoties uz Konvencijas 3. pantu, 14. pantu un 17. pantu iesniedzējs sūdzējās, ka Daugavpils cietuma amatpersonas nebija apsvērušas nepieciešamību veikt plastisko operāciju viņa galvaskausam, kā rezultātā iesniedzējs pastāvīgi baidījies par savu dzīvību. Arī šīs sūdzības Tiesa noraidīja, jo iesniedzējs nebija izsmēlis visus nacionālos tiesību aizsardzības līdzekļus. Tiesa norādīja, ka Veselības inspekcija nebija konstatējusi pārkāpumus iesniedzēja veselības aprūpē Daugavpils cietumā. Iesniedzējs šo lēmumu nebija apstrīdējis Veselības inspekcijas vadītājam un nebija pārsūdzējis administratīvajā tiesā. Tāpat Tiesa secināja, ka iesniedzējs nebija vērsies administratīvajā tiesā ar sūdzību par iespējamo operācijas atteikumu.

Preses kontaktiem:

Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv