Eiropas Cilvēktiesību tiesa izbeidz tiesvedību lietā Brūzītis pret Latviju

04.02.2015. 14:45

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) ir izbeigusi tiesvedību lietā Brūzītis pret Latviju. Savā 2004. gada 5. aprīļa pieteikumā Jānis Brūzītis (iesniedzējs) sūdzējās par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 3. panta (spīdzināšanas aizliegums) iespējamiem pārkāpumiem Latvijā. Iesniedzējs uzskatīja, ka ieslodzīto kameru pārmeklēšanas laikā Valmieras cietumā specvienība „Vairogs” pielietoja pārmērīgu spēku un ka viņa sūdzības par to netika pienācīgi izmeklētas. Tāpat iesniedzējs sūdzējās, ka esot cietis no citu ieslodzīto vardarbības Pārlielupes cietumā, šis vardarbības fakts nav pienācīgi izmeklēts, kā arī viņš nav saņēmis atbilstošu medicīnisko palīdzību. Iesniedzējs sūdzējās arī par neatbilstošiem apstākļiem Pārlielupes cietuma Medicīnas daļā.

Iesniedzējs bija pilnvarojis savu radinieci pārstāvēt viņa intereses Tiesā. Pēc iesniedzēja nāves 2008. gadā Tiesa uzskatīja, ka viņa radiniece nevarēja turpināt tiesvedību iesniedzēja vietā. Tiesa īpaši atsaucās uz iesniedzēja radinieces izteikto apgalvojumu, ka iespējamie iesniedzēja tiesību pārkāpumi viņai pašai nekādas ciešanas nebija radījuši. Tiesa nesaskatīja nekādus citus Konvencijā vai tās protokolos minētos apstākļus, kas attaisnotu nepieciešamību turpināt lietas izskatīšanu. Augšminēto iemeslu dēļ Tiesa atzina, ka iesniedzēja sūdzību turpmāka izskatīšana vairs nebija attaisnojama, un, saskaņā ar Konvencijas 37. panta 1. punkta (c) apakšpunktu, svītroja lietu no Tiesā izskatāmo lietu saraksta.  

Preses kontaktiem:

Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv