Ārlietu ministrijas sīkdatņu politika

Ārlietu ministrijas tīmekļa  vietnes https://www.mfa.gov.lv/ ērtākai lietošanai un satura kvalitātes uzlabošanai, tiek izmantotas sīkdatnes, kuras ir pielāgotas attiecīgā lietotāja vajadzībām un uzstādījumiem.

Sīkdatne ir  neliela teksta datne, ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties Jūsu pieteikumvārdu un iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

 Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu ierīču iestatījumus nākamajās apmeklējuma reizēs.

            Sīkdatnes tiek lietotas, lai atcerētos:

  • vai esat jau piekritis (vai nepiekritis) tam, ka mēs šajā vietnē izmantojam sīkdatnes;
  • Jūsu ekrāna iestatījumus (valodas, attēlošanas iestatījumus).

Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē https://www.mfa.gov.lv/ izmantotās sīkdatnes:

Sīkdatnes veids

Izmantošanas mērķis

Glabāšanas laiks

TS01

Sesijas ID, kamēr lietotājs lieto mājas lapu. Tiklīdz lietotājs iziet no tīmekļa vietnes, sesijas informācija pazūd. Tiek noteikts kādu valodu izmanto lietotājs un citi iestatījumi, kuri vajadzīgi pārlūkošanai.

Lietotāja tīmekļa vietnes darbības laikā

_gat

Tiek izmantots, lai ierobežotu pieprasījumu intensitāti tīmekļa vietnē.

1 minūte

_ga

Izmanto, lai noteiktu tīmekļa vietnes unikālos apmeklētājus, piešķirot katram nejaušā kārtībā ģenerētu identifikatoru (anonimizējot).

2 gadi

_gid

Izmanto, lai noteiktu tīmekļa vietnes unikālos pameklētājus.

24 stundas

 

Google Analytics

Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē ir uzstādīts “Google Inc” izveidotās programmas “Google Analytics” veidotās sīkdatnes. “Google Analytics” sīkdatņu izmantošanas mērķis ir mūsu tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Plašāk par “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html.

Ja Jūs vēlaties, lai Ārlietu ministrija neiegūst informāciju par Jūsu aktivitātēm Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē, Jums jāaktivizē Google Analytics Opt-out Browser Add-on (https://support.google.com/analytics/answer/181881) papildrīks. Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka dati par attiecīgo interneta vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz “Google Analytics”. Kā rezultātā, Google Analytics datus par Jūsu aktivitātēm neiegūs.

Google Analytics dati, kā tādi tiek anonimizēti, kā rezultātā nav iespējams noteikt mājaslapas konkrēto lietotāju. Jūsu IP adrese pirms apstrādes Google Analytica ietvaros tiek maskēta (anonimizēti).

cookies

Sīkdatņu izslēgšana un dzēšana

Pēc vēlēšanās ir iespēja sīkdatnes kontrolēt un izdzēst. Pastāv iespēja  izdzēst visas sīkdatnes, kuras ir Jūsu datorā, un lielāko daļu pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana datorā. Taču tādā gadījumā Jums manuāli būs jāpielāgo iestatījumi ikreiz, kad apmeklēsiet tīmekļa vietni, un turklāt pastāv iespējamība, ka daži pakalpojumi un funkcijas nedarbosies.

Plašāku informāciju par sīkdatņu izslēgšanu vai dzēšanu ir iespējams iegūt: https://aboutcookies.org/

Šīs sīkdatnes nav obligāti jālieto, lai šī vietne darbotos, tomēr ar sīkdatņu lietošanu lietotājam būs labāka un efektīvāka pārlūkošana. Šīs sīkdatnes ir iespējams dzēst vai bloķēt, bet tādā gadījumā atsevišķas šīs vietnes iespējas var nedarboties, kā nākas.

Ar sīkdatnēm saistītā informācija netiek izmantota, lai jūs personiski identificētu. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi tiem mērķiem, kuri šeit ir norādīti.

Papildus informācija

Par papildus informāciju saistībā ar sīkdatnēm mūsu tīmekļa vietnē, lūdzam sazināties ar mūsu datu aizsardzības speciālistu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..