Pases/ Personas apliecības (eID kartes)

24.11.2020. 18:20

Aktualitātes

Latvijas pase karoga fons

02.11.2020. Informējam, ka Latvijas vēstniecības AK Konsulārā nodaļa TURPINA PIEŅEMT apmeklētājus pasu un eID karšu noformēšanai saskaņā ar līdzšinējo pierakstu.

Vienlaikus, ņemot vērā AK valdības noteiktos ierobežojumus, kas stājas spēkā šo ceturtdien, 5. novembrī, vēstniecība ir saziņā ar britu puses atbildīgajām iestādēm par to piemērošanu, par ko papildus informēsim. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai vēstniecības mājaslapā un Facebook kontā.

Svarīgi:

 • Ņemot vērā AK valdības noteiktos stingros ierobežojumus, lai maksimāli ierobežotu COVID-19 pandēmijas izplatību, atgādinām, ka ir SVARĪGI ierasties uz apmeklējumu PRECĪZI norādītajā laikā un ņemot līdzi nepieciešamos dokumentus un aizpildītas anketas.
 • Lūdzam ņemt vērā, ka ienākt Konsulārās nodaļas apmeklētāju telpās drīkst tikai pa vienam vai vienas mājsaimniecības pārstāvji. Vēršam uzmanību, ka, ierodoties uz apmeklējumu, stingri jāievēro veselības drošības noteikumi – jāierodas sejas maskās, jālieto pieņemšanas telpās novietotie dezinfekcijas līdzekļi, tāpat aicinām līdzi ņemt savas pildspalvas.
 • Atgādinām, ka apmeklējumu elektroniskajā pieraksta sistēmā jārezervē TIKAI personai, kurai nepieciešams noformēt pasi vai e-ID karti. Pavadošās personas NAV atsevišķi jāpiesaka.

 

Izmaiņas apmeklējumu pieraksta sistēmas darbībā

Vēršam uzmanību, ka izņēmuma kārtā veiktā apmeklētāju pieņemšana sestdienās vairs netiks turpināta pēc 5. decembra, un konsulārā pieņemšana noritēs kā parasti – tikai darba dienās. Tāpat lūdzam ievērot, ka, organizējot konsulāro pieņemšanu, tiek ņemti vērā AK valdības noteiktie ierobežojumi saistībā Covid-19 pandēmiju.

Pasu/ eID karšu pieraksta sistēma tiek atvērta darba dienās plkst. 7.00 no rīta. Katrā darba dienā iespējams rezervēt apmeklējumus TIKAI vienai atbilstošajai darba dienai 6 nedēļas uz priekšu. Piemēram, ceturtdien, 26. novembrī pieteikšanās no jauna tiks atvērta TIKAI uz vienu apmeklējuma dienu - ceturtdien, 2021. gada 7. janvāri, attiecīgi, piektdien 27. novembrī – uz piektdienu, 8. janvāri u.t.t. . Aicinām sekot līdzi pieejamajiem laikiem pieraksta sistēmā. Ja kāds apmeklētājs atceļ savu iepriekš rezervēto pierakstu tas kļūst pieejams citam apmeklētājam.

Konsulārā nodaļa pakalpojumus sniedz tikai pēc iepriekšējā pieraksta, lai ievērotu veselības drošības (arī distancēšanās) prasības un mazinātu Covid-19 pandēmijas riskus. Pakalpojuma sniegšanai rezervēts ievērojami ilgāks laiks nekā ierasts. Ņemot vērā, ka klientu telpā drīkst uzturēties ne vairāk kā divi cilvēki vienlaikus, lūdzam precīzi ievērot noteikto apmeklējuma laiku! Tiešsaistes pieraksta sistēma tiek atvērta pakāpeniski, izvērtējot apkalpošanas pieredzi.

 • Ārkārtas situācijās, kad nepieciešama steidzama atgriešanās Latvijā, aicinām sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ārkārtas situācija ir jāpamato ar pierādījuma dokumentiem, piemēram, ar ārsta izziņu smagas slimības gadījumā, ar miršanas apliecību tuvinieka nāves gadījumā u.c.).
 • 2021. gadā Apvienotā Karaliste plāno ES pilsoņiem par vienīgo ceļošanas dokumentu noteikt pases. eID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu.
 • Dari digitāli! eID karte sniedz ievērojamas priekšrocības Latvijas iestāžu pakalpojumus saņemt attālināti portālā www.latvija.lv un citur. Tam aicinām noformēt eID karti ar e-parakstu.

Apmeklējuma pieteikšana

75S7XTAUR

Apmeklējumu Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā Londonā var pieteikt elektroniskajā pieraksta sistēmā: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lielbritanija

Elektroniskais pieraksts apmeklējumam ir paredzēts Latvijas pilsoņu pasu un personu apliecību (eID karšu) pieteikšanai tikai šādos gadījumos:

1.     Pases/ eID kartes maiņa (beidzies/ drīz beigsies derīguma termiņš, personas dati nav mainījušies);

2.     Pases/ eID kartes pieteikšana, ja šie dokumenti ir zuduši /nozagti;

3.     Pirmreizēja pases/ eID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ eID karte iepriekš nav bijusi).

Svarīgi:

 • pieraksta sistēmā jāraksta TIKAI tās personas vārds, kurai jānoformē pase/ eID karte (piemēram, ja pase tiek pieteikta bērnam, tad sistēmā jānorāda TIKAI bērna vārds un uzvārds, savukārt pavadošā vecāka vai aizbildņa vārds sistēmā NAV jāraksta). 
 • visos citos gadījumos (nav personas koda, vēlaties mainīt uzvārdu vai vārdu, un citi pakalpojumi) apmeklējums piesakāms tikai sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
 • pirms jaunas pases noformēšanas saglabājiet vecās pases/ eID kartes datus (foto vai kopija), kas būs nepieciešami, autorizējoties ES Pastāvīgā statusa reģistrācijas vietnē (EU Settlement Sheme) un aktualizētu ziņas par Jūsu (un Jūsu apgādībā esošu personu) jauno pasi/ eID karti. Informācijai, ko norādījāt, piesakoties pastāvīgajam (settled) vai pagaidu (pre-settled) statusam, ir jābūt aktuālai, lai varat pierādīt savas tiesības uzturēties Apvienotajā Karalistē (piemēram, uzrādīt darba devējiem, slēdzot īres līgumu, robežsardzei u.c.).

Kur jādodas saņemt pakalpojumu?

Foto ar noradem labots

Konsulāros pakalpojumus vēstniecības Konsulārā nodaļa sniedz tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Konsulārās nodaļas adrese ir The Grove House, 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF. Ieeja ir no Lisson Grove ielas. Tuvākās metro/ dzelzceļa stacijas: Baker Street, Marylebone, Edgware Road. Svarīgi nesajaukt Konsulārās nodaļas un vēstniecības dažādās adreses, jo abas ēkas ir aptuveni 10 minūšu gājiena attālumā.

Konsulārā nodaļa, ievērojot Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu, sniedz pakalpojumus (pases, eID kartes, izziņas, notariālās darbības un citus) tikai tiem, kuri norādījuši Latvijas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē

Pieraksta laiks ir atkarīgs no Konsulārās nodaļas noslodzes. Rinda apmeklējumam vasaras sezonā un pirmssvētku laikā var būt līdz pat 2 mēnešiem gara, tāpēc aicinām izvērtēt iespējas dokumentus kārtot rudens un ziemas sezonā. Jaunos personu apliecinošos dokumentus saņemsiet pa pastu parastā kārtībā 25 darba dienu laikā, steidzamā kārtībā (par paaugstinātu samaksu) – 15 darba dienu laikā. Ņemot vērā situāciju saistībā ar Covid-19 pandēmijas izraisītajiem starptautiskās satiksmes ierobežojumiem, sūtījumu piegāde no Latvijas var tikt kavēta. Dokumentu piegādes termiņi var būt ilgāki.

Anketas un iesniegums

Konsulārās nodaļas izsniegtās anketas apmeklētāji aizpilda personīgi. Anketas ir tikai latviešu valodā. Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu anketu aizpildīšanai, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt tās aizpildīt. Konsulārās nodaļas lietveži nepalīdz anketu aizpildīšanā. Persona ar savu parakstu apliecina sniegtās informācijas patiesumu anketā.

Iesniegumā par pases/ personas apliecības izsniegšanu informācija ir tikai latviešu valodā.  Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu informācijas pareizības pārbaudei, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt pārbaudē. Konsulārās nodaļas lietveži netulko iesniegumā iekļauto informāciju. Persona ar savu parakstu apliecina iesniegumā iekļauto ziņu pilnīgumu un pareizību. Personu apliecinošs dokuments tiek izgatavots saskaņā ar parakstīto iesniegumu. Ja pēc dokumenta saņemšanas tiek konstatētas neprecizitātes personas parakstītajā iesniegumā, izmaksas par jaunas pases vai personas apliecības noformēšanu sedz pieteicējs.

Pases maiņa (beidzies/ drīz beigsies derīguma termiņš)

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, bērnam līdzi jāņem:

 • bērna pašreizējā pase/ eID karte;
 • vecāka (Latvijas pilsoņa/ nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā (bērniem līdz 10 gadu vecumam);
 • bērna klātbūtne apmeklējuma laikā OBLIGĀTA;
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Latvijas nepilsonim uz iepriekš saskaņotu pases maiņas apmeklējumu OBLIGĀTI līdzi jāņem dokuments, kas apliecina, ka persona Apvienotajā Karalistē uzturas legāli (piemēram, uzturēšanās atļauja). Ja nepilsoņa pases derīguma termiņš ir beidzies pirms vairāk nekā pieciem gadiem, OBLIGĀTI līdzi jāņem Home Office izziņa, ka nav prasīta un nav saņemta Apvienotās Karalistes pilsonība.

 

Pases/ eID kartes pieteikšana zudušas/ nozagtas gadījumā

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, bērnam līdzi jāņem:

 • bērna pase, ja zudusi eID karte (vai otrādi, ja ir bijuši abi dokumenti);
 • vecāka (Latvijas pilsoņa/nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā (bērniem līdz 10 gadu vecumam);
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • aizpildīts iesniegums par dokumenta zudumu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

 

Pirmreizēja pases/ eID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ eID karte iepriekš nav bijusi)

Lai noformētu pirmo personu apliecinošu dokumentu, personai ir jābūt reģistrētai Latvijas pilsonībā.

Ierodoties pieteikt pirmo pasi/ eID karti, līdzi jāņem:

 • dzimšanas apliecības pilnā forma, kurā norādīti vecāku vārdi (ar kuru persona reģistrēta Latvijas pilsonībā);
 • lēmums no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par personas koda piešķiršanu;
 • personas ārvalsts pase (ja persona šobrīd ir citas valsts pilsonis);
 • bērniem līdz 15 gadu vecumam, vecāka (Latvijas pilsoņa/nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērniem līdz 10 gadu vecumam fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā;
 •  aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 •  aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Pases pieteicējam jebkurā vecumā jābūt klāt apmeklējuma laikā. Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

 

Vārda/ uzvārda maiņa

Saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 laikā mainījusies dokumentu iesniegšanas kārtība ziņu aktualizācijai par izmaiņām ģimenes stāvoklī un vārda/ uzvārda maiņu. Lai noformētu jaunus personu apliecinošus dokumentus konsulātā Londonā ar jaunu uzvārdu pēc laulības noslēgšanas vai šķiršanas, vispirms jāaktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī jāveic personvārda maiņa pa pastu. Pagaidām tas izdarāms, nosūtot zemāk minētos dokumentus uz konsulāro nodaļu Londonā (The "Grove House" 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF):

 • izmaiņu apliecinoša dokumenta oriģināls* (laulības apliecība vai tiesas spriedums par laulības šķiršanu);
 • aizpildīts iesniegums Konsulārajai nodaļai;
 • abu laulāto pasu kopijas – paziņojumiem par noslēgto laulību, savas pases kopija - paziņojot par šķirto laulību;
 • aizpildīts iesniegums par laulības noslēgšanu ārvalstī ** vai iesniegums par laulības šķiršanu vai atzīšanu par neesošu ārvalstī;
 • pasta čeks par vēstniecībai pārskaitāmo konsulāro nodevu 51*** GBP (postal order payable for the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

* Ja dokuments nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

 **Ja laulātais/laulātā nav Latvijas pilsonis/ pilsone, uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; www.valoda.lv). Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos uzvārds jānorāda latviešu valodā.

***  Katra ceturkšņa pirmajā datumā (1. janvārī, 1. aprīlī, 1. jūlijā un 1. oktobrī) tiek mainītas maksājamo nodevu likmes GBP saskaņā Eiropas Centrālās bankas ceturkšņa kursu. Lai saņemtu ar pasta čeku apmaksātu pakalpojumu ceturkšņa beigās, pilnam korekti noformētam dokumentu komplektam ir jābūt nosūtītam UN SAŅEMTAM vēstniecībā līdz ceturkšņa pēdējam datumam. Aicinām sūtīt dokumentus ar ierakstītu pastu, lai varētu pārliecināties par dokumentu piegādes datumu vēstniecībā.

Apliecinātas dokumentu kopijas tiks pārsūtītas ar diplomātisko pastu uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) Rīgā. Ziņas parasti tiek aktualizētas apmēram mēneša laikā no dokumentu saņemšanas pārvaldē Rīgā. 

Pēc ne ātrāk kā piecām nedēļām kopš dokumentu nosūtīšanas aicinām pārliecināties, ka izmaiņas veiktas, lai pēc tam varētu rezervēt apmeklējumu konsulātā Londonā jaunu personu apliecinošu dokumentu noformēšanai: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/lielbritanija/index. Izvēloties pakalpojumu automatizētajā pieraksta sistēmā, atzīmējiet pirmo variantu - Pases/ eID kartes maiņa.

Saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 laikā mainījusies dokumentu iesniegšanas kārtība ziņu aktualizācijai par personvārda maiņu, pamatojoties uz Deed Poll sertifikātu.

Lai noformētu jaunus personu apliecinošus dokumentus Konsulārajā nodaļā Londonā ar jaunu personvārdu, vispirms jāaktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī jāveic personvārda maiņa pa pastu. Pagaidām tas izdarāms, nosūtot zemāk minētos dokumentus uz Konsulāro nodaļu Londonā (The "Grove House" 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF):

 • Deed Poll sertifikāta oriģināls;
 • aizpildīts iesniegums Konsulārajai nodaļai, kurā lūdzat nomainīt savu personvārdu uz Lielbritānijā izdota Deed Poll sertifikāta pamata*;
 • Jūsu pases/ eID kartes kopija;
 • pasta čeks par vēstniecībai pārskaitāmo konsulāro nodevu 51** GBP (postal order payable for the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

Nepilngadīgu bērnu personvārda maiņai dokumentus noformē un iesniegumus aizpilda viens no vecākiem vai likumiskais aizbildnis (Latvijas valstspiederīgais) pievienojot sava personu apliecinoša dokumenta kopiju.

 *Ja vārds/uzvārds Deed Poll sertifikātā nav norādīts latviešu valodā, vārda/uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos personvārds jānorāda latviešu valodā.

**  Katra ceturkšņa pirmajā datumā (1. janvārī, 1. aprīlī, 1. jūlijā un 1. oktobrī) tiek mainītas maksājamo nodevu likmes GBP saskaņā Eiropas Centrālās bankas ceturkšņa kursu. Lai saņemtu ar pasta čeku apmaksātu pakalpojumu ceturkšņa beigās, pasta čekiem ir jābūt nosūtītiem un saņemtiem vēstniecībā līdz ceturkšņa pēdējam datumam.

Apliecinātas dokumentu kopijas tiks pārsūtītas ar diplomātisko pastu uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) Rīgā. Ziņas parasti tiek aktualizētas apmēram mēneša laikā no dokumentu saņemšanas pārvaldē Rīgā. 

Pēc ne ātrāk kā piecām nedēļām kopš dokumentu nosūtīšanas aicinām pārliecināties, ka izmaiņas veiktas, lai pēc tam varētu rezervēt apmeklējumu konsulātā Londonā jaunu personu apliecinošu dokumentu noformēšanai: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/lielbritanija/index. Izvēloties pakalpojumu automatizētajā pieraksta sistēmā, atzīmējiet pirmo variantu - Pases/ eID kartes maiņa.

Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

2018 E dari digitali apmacibas

Noformējot personas apliecību (eID karti), Jums ir iespēja pieteikt e-parakstu. Ar eID karti, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. Ar e-parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva 15 EUR apmērā, jo, drošības nolūkos, eID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķas aploksnēs. Lai lietotu e-parakstu, nepieciešams karšu lasītājs, kurš jāiegādājas atsevišķi. Informācija: https://www.eparaksts.lv/lv/.

 

Samaksa

Samaksa par pases/ eID noformēšanu veicama tikai ar Jūsu bankas maksājumu karti apmeklējuma laikā, nevis skaidrā naudā. Ja maksāsiet ar citas personas karti, šai personai jābūt klāt maksāšanas brīdī, uzrādot savu personu apliecinošu dokumentu.

Samaksa par pasu/ eID karšu noformēšanu parastā kārtībā (25 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (15 EUR) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

* personai līdz 20 gadu vecumam; 
* vecuma pensionāram;        
* 1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

85.00 EUR

70.00 EUR

 Pase un eID karte

90.00 EUR

75.00 EUR

 eID karte

70.00 EUR

60.00 EUR

Samaksa par pasu/ eID karšu noformēšanu steidzamā kārtībā (15 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu (15 EUR) par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

* personai līdz 20 gadu vecumam;
* vecuma pensionāram;        
* 1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

 110.00 EUR

85.00 EUR

 Pase un eD karte

125.00 EUR

100.00 EUR

 eID karte

85.00 EUR

70.00 EUR

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju, tiek iekasēta papildus samaksa 40 EUR. E-paraksta pieprasīšanas gadījumā tiek iekasēta papildus konsulārā nodeva 15 EUR apmērā, jo, drošības nolūkos, eID karte un PIN/PUK kodi tiek nosūtīti atsevišķās aploksnēs. Informācija par plānotajiem izbraukumiem ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas. Ja vēlaties saņemt informāciju par gaidāmajiem izbraukumiem savā e-pastā, tad pierakstieties konsulārajām ziņām – aploksnes ikona pa labi ar tekstu: Pieraksties, lai saņemtu konsulāro informāciju savā e-pastā.

 

Infografika par pases un eID kartes noformēšanu

2020 09 25 Pasu infografika

 

Video par pieteikšanos pases un eID kartes noformēšanai

2020 10 Video attels pasu eID noformesana

Video par pieteikšanās procesu vēstniecības Facebook lapā;

2020 10 Vide attels KOPA

Intervija ar sociālo mediju "KOPĀ" par pasu un eID karšu jautājumiem.

Katarina Platere KOPA 2 raidijums

Intervija ar sociālo mediju "KOPĀ" par pasu un eID karšu jautājumiem, breksitu, pagaidu un pastāvīgā iedzīvotāju statusiem AK.

 

Ceļošanai nederīgās pases

AK valdība ir pieņēmusi lēmumu sākot no 2021. gada 1. oktobra ES pilsoņiem par vienīgo ieceļošanas dokumentu noteikt pasi. ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu, ieceļojot AK. Tie ES pilsoņi, kuri būs dzīvojuši AK pirms 2020. gada 31. decembra un reģistrējušies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam, ID karti varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu AK vismaz līdz 2025. gada 31. decembrim.

***

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi, sākot ar 2010. gada 1. novembri nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas valstu teritorijas. Kopš 2008. gada 1. jūlija Latvijas pilsoņu pases, kuras izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā.