Ģimenes stāvokļa izmaiņas

05.10.2020. 15:38

Latvijas valstspiederīgajiem jāsniedz ziņas Iedzīvotāju reģistram par bērna piedzimšanu un izmaiņām ģimenes stāvoklī ārvalstīs 30 dienu laikā. 

Ģimenes stāvokļa izmaiņas

Ja laulības noslēgšanas, laulības šķiršanas vai laulātā miršanas gadījumā ir mainījies Latvijas valstspiederīgā ģimenes stāvoklis un šis fakts ir reģistrēts Apvienotās Karalistes dzimtsarakstu iestādē, lai par šīm izmaiņām sniegtu informāciju Latvijas Iedzīvotāju reģistrā, vēstniecības Konsulārajai nodaļai ierakstītā (Special Delivery) vēstulē pa pastu (adrese: Consulate of Latvia - The Grove House 248 A Marylebone Road, London, NW1 6JF, United Kingdom) jāatsūta dokumenti:

 • izmaiņu apliecinoša dokumenta oriģināls* (laulības apliecība, tiesas spriedums par laulības šķiršanu, vai otra laulātā miršanas apliecība);
 • aizpildīts iesniegums Konsulārajai nodaļai;
 • abu laulāto pasu kopijas – paziņojumiem par noslēgto laulību, savas pases kopija - paziņojot par šķirto laulību;
 • aizpildīts iesniegums par laulības noslēgšanu ārvalstī vai iesniegums par laulības šķiršanu vai atzīšanu par neesošu ārvalstī;
 • pasta čeks par vēstniecībai pārskaitāmo konsulāro nodevu 51 GBP** (postal order payable for the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.
 • Nodevā iekļauta dokumenta oriģināla nosūtīšana atpakaļ iesniedzējam pa pastu ierakstītā (Special Delivery) vēstulē uz iesniegumā norādīto adresi.

Ja laulības noslēgšanas vai šķiršanas rezultātā mainās Latvijas valstspiederīgā uzvārds, pases/ID kartes maiņa ir OBLIGĀTA! Aicinām sazināties ar Konsulāro nodaļu pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un rezervēt apmeklējumu uzvārda un pases/ID kartes maiņai. 

Bērna piedzimšana

Ja Latvijas valstspiederīgajam Apvienotajā Karalistē ir piedzimis bērns, bet vecāks nevēlas bērnu reģistrēt Latvijas pilsonībā, lai iekļautu ziņas par bērnu Iedzīvotāju reģistrā, vēstniecības Konsulārajai nodaļai ierakstītā (Special Delivery) vēstulē pa pastu (adrese: Consulate of Latvia - The Grove House 248 A Marylebone Road, London, NW1 6JF, United Kingdom) jāatsūta dokumenti:

 • aizpildīts iesniegums;
 • bērna dzimšanas apliecības pilnās formas oriģināls;
 • bērna vecāka (Latvijas valstspiederīgā) personu apliecinoša dokumenta kopija;
 • bērna pases kopija, ja bērnam ir kādas citas valsts pilsonība;
 • samaksa - pasta čeks par 51 GBP** (postal order payable to the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

* Ja dokuments nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās, tai skaitā Latvijas vēstniecībā, ir jālegalizē vai jāapliecina ar Apostille.

** Katra ceturkšņa pirmajā datumā (1. janvārī, 1. aprīlī, 1. jūlijā un 1. oktobrī) tiek mainītas maksājamo nodevu likmes GBP saskaņā Eiropas Centrālās bankas ceturkšņa kursu. Lai saņemtu ar pasta čeku apmaksātu pakalpojumu ceturkšņa beigās, pilnam korekti noformētam dokumentu komplektam ir jābūt nosūtītam UN SAŅEMTAM vēstniecībā līdz ceturkšņa pēdējam datumam. Aicinām sūtīt dokumentus ar ierakstītu pastu, lai varētu pārliecināties par dokumentu piegādes datumu vēstniecībā.