Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

23.01.2020. 17:20

Latvijas pilsoņiem jāsniedz ziņas Iedzīvotāju reģistram par bērna piedzimšanu ārvalstīs 30 dienu laikā.

Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni klātienē Konsulārajā nodaļā Londonā
Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni pa pastu

Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni klātienē Konsulārajā nodaļā Londonā

Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni klātienē Konsulārajā nodaļā Londonā tiek apvienota ar pirmās pases/ID kartes noformēšanu. Bērna reģistrācija klātienē ir iespējama tikai bērniem līdz 3 mēnešu vecumam. Personām, kas vēlas bērna reģistrāciju pilsonībā apvienot ar pases un/vai personas apliecības noformēšanu viena apmeklējumā laikā, vēstniecības Konsulārajā nodaļā ir jāpiesaka vizīte, zvanot uz tālruni +44 (0) 20 772 59212, vai rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pakalpojums tiek sniegts sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Bērna reģistrācijai nepieciešamie dokumenti:

  • Iesniegums;
  • abu vecāku pasu oriģināli;
  • bērna pilnās dzimšanas apliecības oriģināls, ar vecāku vārdiem un uzvārdiem (Certified Copy of an Entry - Anglijā vai Extract of an Entry in a Register of Birth - Skotijā);
  • atzinums no Latviešu valodas aģentūras Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par bērna vārda vai uzvārda atveidošanu latviešu valodā, ja viņa vārds, uzvārds dzimšanas apliecībā nav rakstīts latviešu valodā.

Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni pa pastu

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni pa pastu,

1. vienam no vecākiem dokumenti jānosūta pa pastu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei uz adresi: Čiekurkalna 1.līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026. Reģistrācijai nepieciešamo dokumentu saraksts ir pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

vai

2. vienam no vecākiem uz vēstniecības Konsulāro nodaļu (Grove House, 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF) ierakstītā (Special Delivery) vēstulē pa pastu jāatsūta reģistrācijai nepieciešamie dokumenti:

  • Iesniegums;
  • abu vecāku pasu kopijas;
  • bērna pilnās dzimšanas apliecības oriģināls, ar vecāku vārdiem un uzvārdiem (Certified Copy of an Entry - Anglijā vai Extract of an Entry in a Register of Birth - Skotijā);
  • atzinums no Latviešu valodas aģentūras Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par bērna vārda vai uzvārda atveidošanu latviešu, ja viņa vārds, uzvārds dzimšanas apliecībā nav rakstīts latviešu valodā;
  • samaksa - pasta čeks par 48 GBP (postal order payable to the “Embassy of Latvia”). Pasta čeks nopērkams jebkurā pasta nodaļā.

Konsulārā nodaļa iesniegtos dokumentus pārsūta uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Latvijā, kas viena mēneša laikā pieņem lēmumu par bērna reģistrāciju Latvijas pilsonībā. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lēmumu par reģistrāciju pilsonībā nosūta bērna vecākiem uz iesniegumā norādīto e-pastu vai adresi Apvienotajā Karalistē.

Pēc personas koda saņemšanas bērnam var pieteikt Latvijas pilsoņa pasi vai personas apliecību.