Par ceļošanu ar ID kartēm 2021. gadā

30.01.2020. 18:47

 

Informējam, ka 2021.gadā Apvienotā Karaliste plāno ES pilsoņiem par vienīgo ceļošanas dokumentu noteikt pases. ID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu.

Aicinām tos Latvijas pilsoņus, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Apvienotajā Karalistē  un kuru rīcībā ir tikai ID karte, pieteikties pases noformēšanai Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā. Informācija: (https://www.mfa.gov.lv/london/konsulara-informacija/pases-personas-apliecibas-eid-kartes).

Tie Latvijas pilsoņi, kuri ir reģistrējušies pastāvīgā (settled) vai pagaidu (pre-settled) iedzīvotāja statusam, izmantojot e-ID karti, varēs ieceļot Apvienotajā Karalistē ar ID karti līdz 2025. gadam.

Plašāka informācija atrodama Home Office mājaslapā: https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit

Tai pašā laikā aicinām noformēt eID karti ar e-parakstu. eID karte ļauj attālināti on-line vidē saņemt Latvijas iestāžu pakalpojumus portālā www.latvija.lv/. Ar eID karti var saņemt arī tādus pakalpojumus, kurus vēstniecība nevar nenodrošināt, piemēram, noformēt pilnvaras pirkt vai pārdot īpašumu Latvijā, pilnvarot personu pārstāvēt sevi Latvijas iestādēs, sastādīt mantojumu, pieteikties mantojumam u.c.  https://www.latvijasnotars.lv/ 

 

 


Konsulārā nodaļa
Adrese: Grove House, 248A Marylebone Road, London, NW1 6JF
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 772 59 212
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr