Svarīga informācija par ieceļošanu Apvienotajā Karalistē

26.11.2020. 21:14

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, Apvienotās Karalistes valdība noteikusi 14 dienu pašizolēšanās prasību ieceļotājiem no Latvijas. Prasība stājas spēkā, sākot ar šī gada 28. novembra plkst. 4.00 no rīta. Tāpat, sākot ar 26. novembra plkst. 17.00, tiek mainīts Apvienotās Karalistes valdības ieteikums ceļojumiem uz Latviju, iesakot doties tikai būtiskos braucienos (“essential travel”).

Karantīnas noteikumi paredz, ka, ieceļojot Apvienotajā Karalistē, ir elektroniski jādeklarē uzturēšanās vieta, kurā iebraucējs pavadīs karantīnas laiku. Atbildīgie dienesti veiks pārbaudes, vai karantīna uzrādītajā uzturēšanās vietā tiek ievērota. Par karantīnas nosacījumu pārkāpšanu Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā paredzēts sods 1000 GBP apmērā, Skotijā – 480 GBP apmērā.

Sīkāka informācija AK valdības mājaslapā: https://www.gov.uk/uk-border-control/self-isolating-when-you-arrive 

Sākot ar 15. decembri, karantīnas periodu varēs saīsināt, ja persona piecas dienas pēc ieceļošanas AK veiks Covid-19 testu un tā rezultāts būs negatīvs. Testa rezultātus persona saņems 24 līdz 48 stundu laikā un, saņemot negatīvu testa rezultātu, pašizolāciju drīkstēs pārtraukt. Tests būs maksas pakalpojums. Informācija AK valdības mājas lapā: https://www.gov.uk/government/news/test-to-release-england-introduces-testing-strategy-for-international-arrivals

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā