Apvienotajā Karalistē svin Latvijas valsts 102. gadadienu ar virtuālu svētku koncertu

18.11.2020. 17:59
Apvienotajā Karalistē svin Latvijas valsts 102. gadadienu ar virtuālu svētku koncertu

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē sirsnīgi sveic visus valstspiederīgos Latvijas valsts 102. gadadienā un aicina svinēt Latvijas dzimšanas dienu ar virtuālu svētku koncertu, kas tapis sadarbībā ar jauniem un daudzsološiem Latvijas mūziķiem, diasporas pārstāvētajiem deju kolektīviem, koriem un nedēļas nogales skoliņām Apvienotajā Karalistē. Šogad mūsu valsts dzimšanas dienas svinības ir citādas nekā iepriekš, bez kopā sanākšanas vēstniecībā, latviešu centros un baznīcās, tāpēc vēstniecība piedāvā virtuālu svētku koncertu un aicina tautiešus Apvienotajā Karalistē un citviet pasaulē to noskatīties un noklausīties. Svētku programmu ievada Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Lielbritānijā prāvesta  Dr. Andra Abakuka uzruna, kurai seko Valsts prezidenta Egila Levita sveiciens tautiešiem, Latvijas vēstnieces Apvienotajā Karalistē Ivitas Burmistres svētku uzruna un Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā vadītāja Paula Zivtiņa vēlējumi tautiešiem.

Svētku koncertā uzstājas talantīgi jaunie mūziķi - Antoņina Suhanova, Sabīne Sergejeva un Silvestrs Juris Kalniņš. Mākslinieki uzsākuši mūzikas studijas Latvijā un turpina tās prestižās Londonas skolās. Sabīne Sergejeva - Guildholas Mūzikas un drāmas skolā, Silvestrs Juris Kalniņš – Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā, un Antoņina Suhanova ir absolvējusi Guildholas Mūzikas un drāmas skolu ar izcilību.

Muzikālu sveicienu klausītājiem sagatavojuši Londonas latviešu kora un Vidusanglijas latviešu kora “Nora” dalībnieki. Savukārt desmit Apvienotajā Karalistē mītošās deju kopas - TDK “Četri vēji”, TDK “Dindaru Dandaru”, VPDK “Jautrais Pāris”, TDK “Londona Dejo”, VPDK “Pērkonītis”, TDK “Rakstā”, TDK “Salinieki”, TDK “Straumēni”, STDK “Virpulis”, TDK “Zīlaine” vienojās kopējā “Gatves dejas” izpildījumā. Noslēgumā pārstāvji no skolas “Mazie Pūcēni”, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nedēļas nogales skolas “Zīļuks”, Londonas latviešu skolas un bērnu un jauniešu studijas “Varavīksne” velta sirsnīgus sveicienus Latvijai.

Svētku koncerta programma skatāma vēstniecības Youtube kanālā.

Programma īstenota ar Ārlietu ministrijas finansējumu diasporas atbalsta projektiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā