NATO 70.gadadienas ieskaņā Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Apvienotās Karalistes ārlietu dienesta vadītāju Saimonu Makdonaldu Londonā iededz Latvijas dāvāto egli

03.12.2019. 13:22
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2. decembrī  atzīmējot NATO 70.gadadienu un Latvijas-Apvienotās Karalistes divpusējo un drošības sadarbību Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Apvienotās Karalistes ārlietu dienesta vadītāju Saimonu Makdonaldu un Latvijas vēstnieci Apvienotajā Karalistē Baibu Braži  iededza Latvijas dāvāto egli Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas oficiālajā rezidencē Lankastera savrupmājā Londonā. Egles dekorācijas ir NATO zvaigznes, ko no Latvijas bērza gatavojis dizainers Arturs Analts.

Uzrunājot klātesošos, Latvijas Republikas ārlietu ministrs atzīmēja Latvijas un Lielbritānijas vēsturiski draudzīgās attiecības un kopīgās vērtības, kas vieno AK un Latviju. Briti bija mūsu sabiedrotie gan valsts dibināšanas un Brīvības  cīņu laikā, gan arī palīdzēja mūsu valsts neatkarības atjaunošanas procesā, gan sniedz svarīgu ieguldījumu kopīgajā Eiroatlantiskajās drošībā ar vairāk 700 karavīru klātbūtni Baltijā. Ministrs uzsvēra, ka Latvijas dāvinātā egle uz Londonu ir atceļojusi no Valkas novada, kur vairāk nekā pirms simts gadiem aizsākās Latvijas ceļš uz neatkarību. 

Vēstniece Baiba Braže uzsvēra, ka egle simbolizē Latvijas un AK attiecību 3 pīlārus: sadarbība drošības jomā, ekonomiskā sadarbība un diaspora. B.Braže īpaši izcēla latviešu diasporu AK, atzīmējot tās ieguldījumu AK un Latvijas ekonomikā un labklājībā.

Lankastera mājā Londonā 3.decembrī norisināsies daļa no NATO samita pasākumiem - Ārlietu un Aizsardzības ministru tikšanās, darba vakariņas un citi pasākumi. 

Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē koordinētais egles dāvinājums ir Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas projekts, kas tika īstenots ar vairāku sadarbības partneru atbalstu: Valkas novada audzētava “Ezernieki” nu jau tradicionāli dāvināja pašaudzētu 4 metrus garu egli, kura ar kokrūpniecības uzņēmumu  SIA “BYKO-LAT” un SIA “Latvijas koku eksports” atbalstu tika transportēta uz Lielbritāniju. Tāpat kā pērn, arī šogad Latvijas vēstniecības diplomāti un darbinieki paši savām rokām uzstādīja krāšņo koku Lankastera savrupmājā.

Apliecinot latviešu diasporas lomu Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecībās, par īpašu svētku noskaņu  krāšņajos latviešu tautastērpos jau trešo gadu pēc kārtas parūpējās Londonas latviešu koris, izpildot latviešu un britu Ziemassvētku dziesmas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā