Londonā uzstājas Andra Nelsona vadītais Leipcigas Gewandhaus orķestris

27.08.2019. 15:27
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019.gada 23.augustā Karaliskajā Alberta zālē (Royal Albert Hall) uzstājās maestro Andra Nelsona vadītais Leipcigas Gewandhaus orķestris, atskaņojot austriešu komponista Antona Bruknera 8.simfoniju C minorā.

Vēstniece Baiba Braže uz koncertu aicināja pirmo ES Augsto pārstāvi ārlietās baronesi Katrīnu Eštoni (Catherine Ashton) un citus viesus, lai kopā svinētu Baltijas ceļa 30. gadadienu. 

A.Nelsona sniegums guva nerimstošas klausītāju ovācijas pilnībā izpārdotā zālē ar vairāk nekā 5000 sēdvietām un stāvvietām.

Ar šo pasākumu palīdzību vēstniecība Lielbritānijā turpina iepazīstināt britu publiku ar Latvijai un visai Eiropai nozīmīgiem vēstures, politikas un kultūras notikumiem, kas rada izpratni par Latvijas valsti, mūsu vērtībām, bagāto kultūras mantojumu, inovatīvu garu un izcilām personībām. Pieņemšanas laikā vēstniece Baiba Braže uzsvēra kultūras un mūzikas īpašo nozīmi Baltijas valstu kopības veidošanā un identitātes saglabāšanā.

Klasiskās mūzikas festivāls “BBC PROMS 2019” sākot ar jūlija mēnesi un līdz pat septembrim norisinājās jau 125. sezonu ar vairāk nekā 150 pasākumiem un 80 koncertiem. Koncerta tiešraide tika atskaņota BBC Radio 3 programmā un vēl mēnesi bez maksas tiek nodrošināta iespēja klasiskās mūzikas cienītājiem noklausīties koncerta ierakstu.

#BalticWay #LV100

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā