Pases/eID noformēšana

07.02.2019. 10:39

Latvijas pārstāvniecībās personas var vērsties, lai noformētu pieteikumu jauna personu apliecinošu dokumenta – pases un/vai eID saņemšanai.

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Iedzīvotāju reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu ārvalstīs.

Apmeklētāji pārstāvniecībās pases/eID noformēšanai tiek pieņemti tikai iepriekšēja pieraksta kārtībā. Aicinām pieteikt apmeklējumu telefoniski vai elektroniski, sazinoties ar pārstāvniecību.

Lai saņemtu pakalpojumu, pārstāvniecībā jāierodas personīgi, jāiesniedz sava Latvijas pase/eID karte vai policijas izziņa par dokumenta zudumu. Tuvāka informācija par pasu/eID noformēšanu pieejama šeit.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu ar pārstāvniecības starpniecību papildus valsts nodevai tiek iekasēta konsulārā atlīdzība 45 EUR apmērā no katras personas, kurai tiek noformēta pase/eID.

Tā kā personu apliecinoši dokumenti tiek izgatavoti PMLP Latvijā, pases / eID noformēšana un saņemšana ar pārstāvniecības starpniecību var ilgt līdz 3 mēnešiem.