Dokumentu legalizācija

15.06.2020. 15:33

Dokumentu legalizācija nozīmē amatpersonas paraksta un zīmoga īstuma apliecināšanu, lai vienā valstī sastādīti publiski dokumenti iegūtu juridisku spēku citā valstī.

Apmeklētāju pieņemšana dokumentu legalizācijai Konsulārajā departamentā:

Adrese:

Elizabetes iela 57, Rīga LV-1050 (Skatīt kartē);  (informācija par tuvākajām sabiedriskā transporta pieturām: Brīvības bulvāris; Tērbatas iela; Esplanāde)

Telefons:

8000 5905 - bezmaksas informatīvais tālrunis (darba dienās no 8.30 līdz 17.00)
+371 67 015 905 - zvaniem no ārvalstīm (darba dienās no 8.30 līdz 17.00)

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. oficiālai sarakstei (pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus šādos formātos: DOC, PDF, TXT, RTF, SGML (XML), JPEG, TIFF, PNG, CGM, RAR, ZIP apjomā līdz 10 MB)*
Elektroniskā saziņas forma jautājumiem par dokumentu legalizāciju.

Apmeklētāju pieņemšana

Dokumentu legalizācijai

(1.stāvs)

Dokumenti legalizācijas veikšanai Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Dokumentu iesniegšanai pieteikties šeit.

Iesniedzot dokumentus, jāiesniedz jau iepriekš aizpildīta dokumentu legalizācijas veidlapu. Ja iesniedzat vairākus dokumentus, tad nepieciešams aizpildīt papildus veidlapas.

Lūdzam apmeklētājus izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus un lietot apmeklētāju pieņemšanas telpā pieejamo roku dezinfekcijas līdzekli.

Dokumentu īstuma apliecināšanu ar apostille no 2019.gada 1.jūlija Latvijā veic jebkurš zvērināts notārs. Tuvāka informācija pieejama:

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

No 1. jūlija zvērinātu notāru izsniegtās apostille iespējams pārbaudīt šeit: https://www.latvijasnotars.lv/apostille/verify