Dānijas Karaliste

15.10.2020. 13:59
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Dānijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Vismaz līdz 31. oktobrim pagarināti jau iepriekš noteiktie ierobežojumi:

  • Pulcēšanās aizliegums (ne vairāk kā 50 cilvēki) attiecas arī uz privātiem pasākumiem, kas notiek pasākumu zālēs, piemēram, restorānos. Dānijas policija aicina ievērot šo aizliegumu arī privātos pasākumos privātmājās;
  • Obligāta sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā, kafejnīcās un restorānos. Kafejnīcu un restorānu darba laiks saīsināts līdz plkst. 22:00;
  • Tiem Dānijas iedzīvotājiem, kas ir riska grupā un ir īpaši neaizsargāti pret infekcijām, būs iespēja saņemt speciālu nozīmīti zilā krāsā, kas parādīs apkārtējiem, ka ar šo personu ir jāievēro distance.

No 3. septembra ir atcelta pastāvīgā robežkontrole uz Dānijas-Vācijas un Dānijas -Zviedrijas robežām, kas tika ieviesta martā, lai ierobežotu COVID-19 izplatību. Turpmāk ceļotāju kontrole tiks veikta periodiski un selektīvi. Izmaiņas stājas spēkā visos sauszemes robežas pārejas punktos uz Dānijas-Vācijas robežas. Robežkontroles pārbaudes paliks spēkā pasažieriem, kuri ierodas Dānijas lidostā no augsta riska valstīm, kā arī tiks veiktas izlases veida pārbaudes pasažieriem, kas ieradīsies no Šengenas zonas valstīm.

Aktuālā informācija un rekomendācijas par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem Dānijā saistībā ar Covid-19 angļu valodā pieejama šeit.  Informatīvais tālrunis par robežas šķērsošanas jautājumiem +45 70206044 (darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, brīvdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.