Dānijas Karaliste

31.05.2021. 21:52
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS 

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Dānijas varas iestādes veic pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 21.aprīļa nosacījumi ieceļošanai Dānijā ir atkarīgi no tā, no kuras valsts/reģiona persona ieceļo. Dānijas valdība ceļošanas vadlīnijās ņem vērā valstu un reģionu 7 dienu kumulatīvo saslimstības rādītāju:

  • “sarkanā” - riska novērtējums valstis;
  • “oranžā” – riska novērtējums valstis;
  • “dzeltenā” – riska novērtējums valstis.

No 2021.gads 14.maija:

  • “dzeltenā” un “oranžā” riska novērtējuma ES/Šengenas zonas valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem vairs nav jāuzrāda pamatots iemesls ieceļošanai Dānijā.
  • “oranžā” un “sarkanā” riska novērtējuma ES/Šengenas zonas valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, ne senāks par 48h, jāveic tests pēc ieceļošanas Dānijā un jāievēro pašizolācija;
  • “dzeltenā” riska novērtējuma ES/Šengenas zonas valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri nav saņēmuši vakcināciju, nav jāievēro pašizolācija, bet jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, ne senāks par 48h, kā arī jāveic tests pēc ieceļošanas Dānijā.

Valstu saraksts un informācija par ieceļošanu no dažāda riska valstīm pieejama šeit

Vispārējā kārtība, lai ieceļotu Dānijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa apliecinājums, kas veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. Derīgi ir gan PCR, gan antigēnu jeb ātrie testi, bet netiek pieņemti antivielu testi.

Pēc ieceļošanas visiem iebraucējiem jāievēro 10 dienu pašizolācija. Izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests, ne ātrāk kā 4 dienā pēc ierašanās.

No testa prasības atbrīvoti bērni līdz 15 gadu vecumam .

Ieceļojot ar avio transportu  negatīva testa apliecinājums jāuzrada pirms iekāpšanas lidmašīnā. Pēc ielidošanas Dānijā, pirms atstāj lidostas teritoriju, jāveic antigēnu tests.

Pilnībā vakcinētie “dzeltenā” un “oranžā” riska ES/Šengenas zonas valstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, var ieceļot Dānijā bez nepieciešamības uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Šīs personas ir arī atbrīvotas no pašizolācijas ievērošanas un testa veikšanas pēc ieceļošanas Dānijā.

Pēdējai vakcinācijas devai jābūt saņemtai vismaz 14 dienas un ne senāk kā 180 dienas pirms ceļojuma. Vakcīnai jābūt Eiropas Zāļu aģentūras atzītai.

Personas, kuras ir bijušas inficētas ar Covid-19, var ieceļot Dānijā (pa gaisu, jūru vai sauszemi), uzrādot pozitīvu Covid-19 testu, kas nav jaunāks par 14 un vecāks par 180 dienām. Tikai PCR testi tiek pieņemti kā pierādījums iepriekšējai infekcijai. Šīs personas ir atbrīvotas no pašizolācijas ievērošanas un testa veikšanas pēc ieceļošanas Dānijā.

Vairāk informācijas par ieceļošanas noteikumiem Dānijā šeit.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija.

Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā par ieceļošanas kārtību Dānijā ir jāsazinās pa informatīvo tālruni + 45 70 20 60 44 (pirmdienās – trešdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 15.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika). Informācija tiek sniegta arī angļu valodā.

Spēkā ir šādi ierobežojumi:

  • sejas masku valkāšana publiskajās telpās (sabiedriskais transports, veikali, medicīnas iestādes u.tml.);
  • publiskajās telpās jāievēro distance 1 metrs;
  • ārpus telpām ir atļauts pulcēties līdz 100 personām, iekštelpās – līdz 50 personām;

Par visiem aktuālajiem ierobežojumiem informācija pieejama šeit.

Dānijas iestāžu vienotais informatīvais tālrunis konsultācijām par Covid-19 vīrusu un tā izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: +45 70 200 233 (katru dienu no plkst. 6.00 līdz 24.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.