Itālijas Republika

01.05.2021. 09:47
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Itālijā līdz 2021.gada 31.jūlijam ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm:

Lai precizētu ieceļošanas prasības, pirms ceļošanas aizpildiet interaktīvo anketu, sazinieties ar avio pārvadātāju un galamērķa lidostu.

Līdz 2021.gada 15.maijam personām, kas ieceļo Itālijā un kas 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās kādā no Eiropas Savienības, Šengenas līguma valstīs, Andorā vai Monako, ir jāuzrāda:

 • Aizpildīta online veidlapa (tiks ieviesta tuvākajā laikā) vai izdrukāta anketa, kuru ir jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem, kas personu aptur pārbaudei.
 • Negatīvs antigēnu vai molekulārā Covid-19 tests (ne vecāks kā 48 stundas)*. Bērniem līdz 2 gadu vecumam, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 tests.
 • Ieceļotājiem ir pienākums ievērot 5 dienu pašizolāciju, paziņojot par ierašanos reģionālajai ASL iestādei (vietējam veselības uzraudzības dienestam)*.
 • Pēc 5 dienu pašizolācijas ievērošanas, ir jāveic atkārtots antigēnu vai molekulārais Covid-19 tests*.

* Izņēmumi no negatīva Covid-19 testa rezultāta uzrādīšanas un 5 dienu pašizolācijas ievērošanas, un atkārtota Covid-19 testa veikšanas:

  • Jebkura pārvadātāja- avio, jūras, dzelzceļa vai sauszemes transporta apkalpes locekļiem;
  • Preču pārvadātājiem;
  • Personām, kas ceļo uz/no Vatikāna, Sanmarīno;
  • Personām, kas ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120 stundām neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
  • Personām, kas ieceļo Itālijā tranzīta nolūkos ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
  • Pierobežu darbiniekiem, kas pārvietojas uz/no dzīvesvietas/darbavietas;
  • Uzņēmumu darbiniekiem, kuru uzņēmumu juridiskā adrese ir Itālijā un kuri izceļo darba nepieciešamību dēļ, uzturoties ārzemēs ne ilgāk kā 120 h;
  • Skolēniem un studentiem, kuri apmeklē studiju kursus ārpus savas dzīvesvietas katru dienu vai atgriežas tajā vismaz katru nedēļu.

Izņēmuma gadījumus skatīt plašāk šeit (3.lpp).  

* Daļēji izņēmumi no 5 dienu pašizolācijas ievērošanas un atkārtota Covid-19 testa veikšanas, bet saglabājot pienākumu uzrādīt negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu, ieceļojot Itālijā (ne vecāks kā 48 stundas):

  • Personām, kas ieceļo ar īpašām Itālijas veselības uzraudzības dienestu atļaujām vai Itālijas Veselības ministrijas izsniegtām atļaujām;
  • Medicīnas darbiniekiem, kas ieceļo darba pienākumu dēļ;
  • Diplomātisko pārstāvniecību, starptautisko organizāciju, policijas, armijas u.c. darbiniekiem, kas ieceļo Itālijā  darba pienākumu dēļ;
  • Personām, kas ieceļo Itālijā ar “Covid tested” lidojumiem no atsevišķām valstīm;
  • Sportistiem, sportistu pavadošajam personālam, kas ieceļo uz sporta sacensībām.

Izņēmuma gadījumus skatīt plašāk šeit (2.lpp).  

Aviopasažieriem, kuri Itālijā ieceļo tranzītā un nepamet lidostas teritoriju, pašizolācija nav jāveic.

Atsevišķi Itālijas reģioni var piemērot ieceļotājiem no kādas ārvalstu teritorijas papildus ieceļošanas nosacījumus.

Informāciju par testa veikšanas iespējām var iegūt, zvanot Itālijas veselības ministrijas uzziņu tālruņiem:

 • no ārzemēm: +39 0232008345; +39 0283905385;
 • no Itālijas: 1500

Ieceļošana no trešajām valstīm:

Ieceļot Itālijā no E grupas valstīm ir atļauts tikai darba, veselības, studiju, ārkārtas nepieciešamības dēļ vai, lai atgrieztos dzīvesvietā. Personām, kas 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās / veikušas tranzītu kādā no D un E saraksta valstīm, ieceļojot Itālijā, ir pienākums ievērot 10 dienu pašizolāciju.

Uz personām, kas no 29.aprīļa līdz 15.maijam uzturējušās (arī ceļojot tranzītā) Indijā, Šrilankā vai Bangladešā attiecas papildus ierobežojošie pasākumi.

Ar ieceļošanas nosacījumiem ir iespējams iepazīties šeit (angļu valodā).

Uzturēšanās Itālijā:

Sākot no 2021.gada 26.aprīļa ir noteikti šādi pārvietošanās ierobežojumi:

 • starp baltās un dzeltenās krāsas reģioniem ir atļauta brīva pārvietošanās. Vairāk informācijas šeit.
 • starp oranžās un sarkanās krāsas reģioniem pārvietošanās ir atļauta tikai darba, veselības vai citas ārkārtas nepieciešamības dēļ, vai lai atgrieztos dzīvesvietā. Tas ir atļauts arī personām, kas var uzrādīt Digitālo zaļo sertifikātu*. Vairāk informācijas šeit.

*Digitālais zaļais sertifikāts ir ES līmeņa apliecinājums par:

1)    personai veiktu SARS-CoV-2 vakcināciju (izsniedz vakcinācijas iestāde, tas ir derīgs 6 mēnešus, skaitot no vakcinācijas cikla pabeigšanas datuma);

2)    SARS-CoV-2 izslimošanu (izsniedz slimnīca vai ģimenes ārsts, tas ir derīgs 6 mēnešus, skaitot no izveseļošanās datuma);

3)    negatīva SARS-CoV-2 molekulārā vai antigēnu testa rezultātu (izsniedz iestāde, kurā tika veikts SARS-CoV-2 tests, tas ir derīgs 48h no testa veikšanas laika).

Precīzu zonu sadalījumu un tajās noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Itālijā laikā no plkst. 22:00 līdz 5:00 ir noteikta komandantstunda. Šajā laikā atļauts pārvietoties tikai darba, veselības, neatliekamu situāciju gadījumos vai lai atgrieztos dzīvesvietā, aizpildot veidlapu.

Sejas masku lietošana ir obligāta gan iekštelpās, gan ārtelpās - izņemot izolētas vietas, kurās nav ilgstoša citu personu klātbūtne, sporta aktivitāšu laikā, bērniem līdz 6 gadu vecumam vai invalīdiem; obligāta drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana, noteikts pulcēšanās aizliegums. Sākot no š.g. 26.aprīļa ierobežojumi tiek pakāpeniski mīkstināti dzeltenās krāsas reģionos – tiek atļauta bāru, restorānu, teātru, koncertzāļu darbība; no š.g. 1.jūnija – atļauta arī sporta zāļu darbība, sporta sacensību pasākumu organizēšana u.c. Muzeji atvērti darba dienās, nedēļas nogalēs tikai ar iepriekšēju rezervāciju, tirdzniecības centri paliek slēgti nedēļas nogalēs. Kruīzu kuģu darbība ir atsākta ar ierobežojumiem. Ieteicams bez vajadzības nepārvietoties. 

Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts administratīvais sods, par atsevišķiem smagākiem ierobežojumu pārkāpumiem, kā arī par nepatiesas informācijas sniegšanu saistībā ar Digitālo zaļo sertifikātu – kriminālsods. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

 

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) nepieciešams ievērot piesardzību, lai izvairītos no kabatzagļiem. Nav ieteicams nēsāt uzkrītošas rotaslietas, ņemt līdzi lielas naudas summas un turēt vienviet visus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.