Itālijas Republika

16.10.2020. 13:16
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Itālijā līdz 2021.gada 31.janvārim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas paredz dažādus drošības mērus vīrusa izplatības ierobežošanai:

Itālijā ir obligāta sejas masku lietošana gan iekštelpās, gan ārtelpās, ir noteikts pulcēšanās aizliegums un ir obligāta drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana. Ir slēgtas diskotēkas un deju zāles, ēdināšanas iestāžu darbība ir atļauta līdz plkst.24:00 (ja ir iespēja atrasties pie galda) vai līdz plkst.21:00 (ja nav iespēja atrasties pie galda). Ir aizliegta svinību rīkošana gan iekštelpās, gan ārtelpās (ar izņēmumiem civilām un reliģiskām ceremonijām).

Kampānijas reģionā līdz 30.oktobrim ir slēgtas mācību iestādes un aizliegta svinību rīkošana. Turpinoties saslimušo skaita pieaugšanai, Itālijas atbildīgajām institūcijām valsts un reģionālajā līmenī ir tiesības noteikt papildus ierobežojumus. Par ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvos un naudas sodus.

Visām personām, kuras ieceļo Itālijā, ir jāaizpilda anketa. Anketu iesniedz pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem, kas personu aptur pārbaudei.

Online aplikācija Itālijas noteikto ieceļošanas nosacījumu noskaidrošanai: https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm -

No 3.jūnija atļauta brīva personu ieceļošana Itālijā no ES dalībvalstīm (ar izņēmumiem), Šengenas līguma valstīm (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, Šveice), Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karalistes, Andoras, Monako, Sanmarīno un Vatikāna. Personām, kas ieceļo Itālijā no minētajām valstīm, nav jāpamato ieceļošanas iemesli un nav jāievēro 14 dienu pašizolācija. Izņēmumi attiecas uz personām, kas:

1) pēc 24.jūlija ieceļo Itālijā no Rumānijas (tostarp, ja personas ceļojušas tranzītā vai 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās šajā valstī), ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

2) pēc 8.oktobra ieceļo Itālijā no Beļģijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Čehijas, Spānijas (tostarp, ja personas ceļo tranzītā vai 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās šajās valstīs).

Šīm personām ir pienākums:

·         pārvadātājam vai atbildīgajiem dienestiem uzrādīt negatīvu COVID testa rezultātu, kas veikts 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Itālijas teritorijā, vai

·         paziņot par ierašanos tuvākajam Itālijas veselības uzraudzības dienestam un 48 stundu laikā pēc ieceļošanas Itālijā veikt COVID testu vietējā veselības iestādē ASL.

Ieceļošana no trešajām valstīm -

Personām, kas ieceļo no trešajām valstīm, ir ceļojušas tranzītā vai 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās trešajās valstīs, ir pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju.

Itālijā ir atļauts ieceļot no: Austrālijas, Kanādas, Gruzijas, Japānas, Jaunzēlandes, Ruandas, Dienvidkorejas, Taizemes, Tunisijas, Urugvajas ar noteikumu, ka pēc ieceļošanas tiks ievērota 14 dienu pašizolācija. No citām trešajām valstīm Itālijā ir atļauts ieceļot tikai noteiktu iemeslu dēļ, piemēram, darba, veselības vai studiju dēļ, kā arī atgriezties savā dzīvesvietā.

Itālijā ir aizliegts ieceļot no: Armēnijas, Bahreinas, Bangladešas, Bosnijas Hercegovinas, Brazīlijas, Čīles, Kuveitas, Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Omānas, Panamas, Peru, Dominikānas Republikas. Aizliegts ieceļot arī no Kosovas, Melnkalnes un Kolumbijas, izņēmums- ES dalībvalstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuriem deklarētā dzīvesvietas adrese ir Itālijā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) vienmēr ievērojiet piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā personu apliecinošus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes mājaslapā, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām. Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.