Beļģijas Karaliste

13.10.2020. 11:48
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Beļģijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Eiropas Savienības (ES) valstu, Lielbritānijas, Šengenas zonas un Eiropas brīvās tirdzniecības līguma (EFTA) valstu iedzīvotāji var brīvi ieceļot Beļģijā. Ja valstī ir paredzēts uzturēties ilgāk par divām diennaktīm, 48 stundu laikā pirms robežas šķērsošanas ir obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa (https://travel.info-coronavirus.be/public-health-passenger-locator-form).

Beļģijas Ārlietu ministrijas mājas lapā iespējams sekot aktuālajiem ieceļošanas Beļģijā nosacījumiem no dažādām Eiropas valstīm un reģioniem: https://diplomatie.belgium.be/en . Ja persona ieceļo Beļģijā no sarkanās valsts, obligāti jāievēro 7 dienu karantīna un 5 dienu laikā pēc ieceļošanas jāveic COVID-19 tests.

Valstī noteikti šādi ierobežojumi:

  • obligāta masku valkāšana publiskās vietās, kur nav iespējams ievērot 1,5m distanci,
  • limitēts sociālo kontaktu skaits klātienē (sociālais burbulis),
  • darba laika ierobežojumi kafejnīcām bāriem, veikaliem un spēļu zālēm,
  • ierobežojumi publiskiem pasākumiem.

Beļģijas reģionos un pilsētās, kurās COVID-19 izplatības līmenis strauji palielinās, var tikt piemēroti reģionāla rakstura papildus ierobežojoši pasākumi. Plašāku informācija par reģionāliem ierobežojumiem meklējama katras pašvaldības mājaslapā (Brisele https://www.brussels.be/coronavirus; Antverpene https://www.visitantwerpen.be/en/coronavirus-information-measures).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Beļģijā atrodamas Federālās valdības mājas lapā https://www.info-coronavirus.be/en/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terora aktu iespējamības līmenis Beļģijā ir samazināts līdz 2. pakāpei, kas nozīmē, ka proporcionāli ir samazināts militārpersonu skaits ielās, izņemot vietas, kuras tiek uzskatītas par nozīmīgām. Ieviestie papildus drošības pasākumi sabiedriskajā transportā tiek saglabāti.

Beļģijas iestādes arī turpmāk valstī var īstenot drošības operācijas bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ aicinām ceļotājus būt vērīgiem, jo īpaši, apmeklējot masu pulcēšanās vietas, un ievērot Beļģijas iestāžu pārstāvju norādījumus. Beļģijas policija lūdz sabiedrību sociālajos tīklos publiski nekomentēt tās darbības.   

Sabiedriskā transporta, tostarp lidostu, dzelzceļa un metro sistēmās var notikt pastiprināta drošības kontrole, tāpēc aicinām ceļotājus būt saprotošiem, savlaicīgi ierasties lidostās un ievērot kontrolējošo struktūru pasažieru un bagāžas pārbaudes prasības.

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 1. februārī Antverpenē tika ieviesta zemu emisiju zona, paredzot automašīnu reģistrāciju un nosakot tarifa maksu. Kopš 2018. gada 1. janvāra zemu emisiju zona ieviesta arī Briseles reģionā. Plašāka informācija pieejama: http://www.lez.brussels/en/content/my-vehicle.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Beļģijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku, vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Beļģijas vēstniecību Zviedrijā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Beļģijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Nav specifisku ieteikumu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.