Korejas Republika

23.10.2019. 15:07

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Korejas pussalā ir mazinājies saspīlējums Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās. Taču joprojām pastāv iespējamība, ka situācija var mainīties. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un iepazīties ar Korejas kompetento iestāžu izstrādātajām vadlīnijām rīcībai krīzes situācijās.

Papildus ir iespējams lejuplādēt mobilo aplikāciju EMRGENCY READY APP, ar kuras palīdzību ir iespējams atrast tuvākos patvērumus un sazināties ar glābšanas dienestiem. Aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Dienvidkorejas varasiestādes nereti rīko civilās ārkārtas situāciju mācības – tiek iedarbinātas sirēnas, apturēta transporta plūsma, cilvēki tiek aicināti meklēt patvērumu metro stacijās vai māju pagrabos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dienvidkorejā bez vīzas un uzturēties valstī līdz 90 dienām vienā ieceļošanas reizē. Obligāta prasība, ieceļojot valstī, ir derīga veselības apdrošināšanas polise, kā arī derīgs ceļošanas dokuments. Latvijas pilsoņi Dienvidkorejā var ieceļot un izceļot no tās līdz pases derīguma termiņa beigām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Dienvidkorejā ir nepieciešama vīza. Dokumenti iesniedzami Korejas Republikas vēstniecībā Latvijā, J. Alunāna ielā 2, tālrunis +371 673 242 74, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  .

Detalizētu informāciju par Dienvidkorejas imigrācijas likuma prasībām pastāvīgi dzīvojošajiem ārvalstniekiem var saņemt Imigrācijas informatīvajā centrā (Immigration Contact Center) vai pa uzziņu tālruni 1345 (zvanot no ārzemēm +82 1345), vai arī interneta vietnē: https://www.hikorea.go.kr/pt/main_en.pt .

Vietējie likumi un paražas

Stingri aizliegts sabiedriskās vietās lietot alkoholiskos dzērienus un smēķēt. Par narkotisko vielu lietošanu tiek piemērota kriminālatbildība. Jebkādu aizliegto vielu ievešana ir stingri aizliegta.

No 2019. gada 1. jūnija Dienvidkorejā ir aizliegts ievest dzīvnieku izcelsmes produktus (gaļas izstrādājumus, piena produktus, olas, kā arī dzīvnieku barību, našķus un vitamīnus). Ja bagāžā atrodas dzīvnieku izcelsmes produkti, tas jānorāda muitas deklarācijā un jāvēršas ieceļošanas vietas Karantīnas birojā. Noteikumu neievērošanas rezultātā var tikt piemērots naudas sods līdz pat 10 000 ASV dolāriem.

Korejas Republikā ir noteikta stingra likumdošana gadījumos, kas var tikt traktēti kā seksuāla rakstura uzmākšanās. Nereti izklaides vietās tiek aizturēti ārzemnieki, kuriem par šādiem pārkāpumiem tiek piemēroti bargi sodi un lielu kompensāciju piespiedu izmaksa cietušajām personām.

Ceļotāji nereti izvēlas nomāt auto, lai apskatītu valsti un ērti pārvietotos valsts iekšienē. Lai vadītu transportlīdzekli Dienvidkorejā, ir nepieciešama derīga Starptautiskā autovadīšanas atļauja (International Driving Permit). Plašāka informācija pieejama Korejas Tūrisma organizācijas mājaslapā. Ar Latvijā izsniegtu autovadītāja apliecību nav atļauts vadīt transportlīdzekļus Dienvidkorejā. 

Veselība

Ārlietu ministrija informē, ka īpaši pavasara mēnešos Korejā ir izplatīts tā dēvētais dzelteno putekļu piesārņojums (yellow dust pollution). Daļiņu koncentrācijai gaisā sasniedzot paaugstinātu līmeni, varasiestādes aicina uzturēties iekštelpās. Putekļi var būt īpaši bīstami cilvēkiem ar elpceļu saslimšanām un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Informācija par dzelteno putekļu koncentrāciju ir pieejama Dienvidkorejas meteoroloģiskās administrācijas interneta vietnē: http://web.kma.go.kr/eng/weather/asiandust/intro.jsp.

Aicinām ceļotājus pievērst uzmanību gaisa kvalitātei Dienvidkorejā, kurai pēdējo gadu laikā ir tendence pasliktināties. Aktuālie gaisa kvalitātes dati pieejami Dienvidkorejas Vides ministrijas uzturētā portālā Air Koreahttps://www.airkorea.or.kr/eng, kā arī starptautiskajos gaisa kvalitātes monitoringa portālos, piemēram, https://aqicn.org/map/southkorea/ vai https://www.airvisual.com/south-korea.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties ir pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Korejas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.