Informācija par došanos uz ārvalstīm

25.01.2021. 09:51

Ārlietu ministrija aicina neceļot bez ārkārtējas nepieciešamības! Ja tomēr nepieciešams doties uz ārvalstīm, Ārlietu ministrija aicina:

 • ievērot SPKC ieteikumus neceļot uz valstīm, kurās ir augsti saslimstības rādītāji, un izvērtēt brauciena nepieciešamību uz valstīm, kurās tie ir vidēji;
 • rūpīgi apsvērt ārvalstu braucienu nepieciešamību personām ar hroniskām saslimšanām un senioriem;
 • visās valstīs vienmēr ievērot standarta piesardzības pasākumus: ievērot distanci no citām personām un roku higiēnu;
 • ņemt vērā, ka vietās, kurās pulcējas liels cilvēku skaits, ir pastiprināts infekcijas risks, tostarp, lidostās;
 • pirms brauciena iepazīties ar lidostu un pasažieru pārvadātāju prasībām Covid-19 ierobežošanai (obligāts sejas un mutes aizsegs, apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu (iespējama prasība uzrādīt tulkojumu) u.c.);
 • pirms brauciena sazināties ar pasažieru pārvadātāju par lidojuma reģistrācijas (uzņemšanas reisā) noteikumiem;
 • iepazīties ar informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem un citu aktuālo informāciju par attiecīgo valsti ceļojumu brīdinājumos vai portālā Re-open EU. Ja nepieciešama detalizētāka informācija par ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto attiecīgās valsts pārstāvniecību;
 • pārliecināties par atgriešanās iespējām, jo situācija starptautisko pasažieru pārvadājumu jomā ir mainīga, tostarp aviosatiksmē.

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrija vienmēr stingri iesaka:

3

10 atgādinājumi veiksmīgam ceļojumam pieejami šeit.

No 12. oktobra visām personām, kuras plāno ieceļot Latvijā, tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā. 

No 15. janvāra ikvienam, kas ieceļos Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts vai cits medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza. Apliecinājums nedrīkstēs būt senāks par 72  stundām.

Ieceļojot Latvijā, no 25.janvāra tiks pieņemts tikai un vienīgi Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa, (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), negatīvs rezultāts.  Savukārt Covid-19 pārslimojušajiem būs jāuzrāda ārsta izziņa.

Ja pasažieris nebūs spējīgs uzrādīt testa rezultātu - izdrukātu vai elektroniski viedierīcē -, vai ārsta izziņu, tam tiks atteikta iekāpšana transportlīdzeklī. Testa rezultātam vai ārsta izziņai ir jābūt angļu, franču, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā.

Šī norma attiecas arī uz tiem, kas iecerējuši ierasties Latvijā ar privāto transportlīdzekli. (1) Testa rezultāts būs jānorāda covidpass.lv anketā, ko pārbaudīs Valsts robežsardze un policijas pārstāvji. 

Šķērsojot Latvijas robežu, pildot darba pienākumus vai dodoties uz un no darba vietas, komercpārvadājumu uzņēmumu darbiniekiem Covid-19 testu nav jāveic.

Negatīva Covid-19 testa prasība neattiecas arī uz bērniem, kuri nav sasnieguši 11 gadu vecumu. Par citiem izņēmumiem lūdzam skatīt Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 35.4 punktu.

Pēc atgriešanās no ārvalstīm, kurās ir augsta saslimstība ar Covid-19, ir obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija, bet atsevišķām personu kategorijām (ārstniecības personām, izglītības iestāžu darbiniekiem u.c.) – 14 dienu pašizolācija, ko noteiktos gadījumos drīkst pārtraukt jau 10.dienā.

Informācija par Covid-19 aktualitātēm pieejama šeit.

Informācija par Covid-19 izplatību, kā arī piesardzības un profilakses pasākumiem pieejama šeit.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook konts pieejams šeit.

 

Uzziņu tālruņi

 • Konsulārajos jautājumos (piemēram, vīzas, dokumentu legalizācija, ieceļošana no ārvalstīm):

- zvaniem no Latvijas 8000 5905;

- zvaniem no ārvalstīm +371 67 015 905.

 • SPKC informatīvais tālrunis (piemēram, pašizolācijas jautājumi) +371 67 387 661;
 • Vienotais diennakts tālrunis Covid-19 jautājumos (zvaniem no Latvijas) 8345;
 • Valsts Robežsardzes tālrunis robežas šķērsošanas jautājumos +371 67075616;

 • Iekšlietu ministrijas Informācijas centra tālrunis Covidpass.lv aizpildīšanas jautājumos +371 67219111.

Tālrunis ārkārtas situācijām ārvalstīs

Diennakts tālrunis ārkārtas situācijām ārvalstīs konsulārās palīdzības saņemšanai (piemēram, zudis ceļošanas dokuments, smaga saslimšana, dabas katastrofa, nāve) +371 26 337711

Piezīme. Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ Ārlietu ministrija aicina vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā. Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs, un tie neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

 

(1) Latvijas valstspiederīgie ar privāto transportu var ierasties Latvijā arī ar pozitīvu testa rezultātu. Galvenais, lai ir apliecinājums par pozitīva/negatīva testa veikšanu. Tomēr jāņem vērā, ka dodoties ceļā uz Latviju ar privāto autotransportu, var nākties saskarties ar citu valstu noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem, arī caurbraucot valstis tranzītā.