Urugvajas Austrumu Republika

18.11.2020. 10:54
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Urugvajas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Urugvajā, tas ir atļauts tikai Urugvajas valstspiederīgajiem un atsevišķu kategoriju ārvalstniekiem, piemēram, pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Valstī ir atļauti starptautiskie komerciālie avioreisi un darbojas sabiedriskais transports.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos un ierobežojumiem, ieceļojot Urugvajā jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām. Ieceļojot noteikta 14 dienu pašizolācija, kuru var pārtraukt septītajā dienā veicot COVID-19 testu, ja rezultāts ir negatīvs.

Ieceļotājiem jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz COVID-19 ārstēšanās izdevumus.

Lai valstī ierobežotu vīrusa izplatību, obligāta prasība ir sejas masku lietošana un sociālās distancēšanās ievērošana.

Personām, kas ierodas valstī, tiek aicināts lejuplādēt veselības lietotni Coronavirus UY.

Aicinām iepazīties ar aktuālo informāciju par ieceļošanas nosacījumiem un COVID-19 ierobežojumiem Urugvajā (spāņu valodā) šeit: Decreto N° 93/020 .

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Dabas katastrofu gadījumā, aicinām sekot līdzi Urugvajas organizācijai SINAE (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, spāņu valodā @sinae_oficial).

Meža ugunsgrēki vasaras mēnešos (no decembra līdz martam) var izcelties sausās vietās. Reizēm ir lielas vētras, kas var ilgt 2-3 dienas un nodarīt smagus postījumus. Laika apstākļu brīdinājumus izdod Urugvajas meteoroloģijas institūts (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, @MeteorologiaUy).

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Montevideo) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Urugvajā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām pusgada laikā. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Urugvajā aicinām sazināties ar Urugvajas vēstniecību Somijā.

Veselība

Urugvajā ir izplatīts tropu drudzis. Nepieciešams veikt pasākumus, lai izvairītos no odu kodumiem. Ja ceļojuma laikā Jums ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzības, zvaniet 911 un lūdziet ātro palīdzību.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Urugvajā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.