Mongolija

17.09.2020. 09:49
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Ārkārtas stāvoklis valstī ir pagarināts līdz 31.10. Mongolijas robežas stingri tiek apsargātas un neviens ārvalstnieks valstī netiek ielaists.

Ar 14.septembri tiek atcelta 14 dienu pašizolācijas prasība, nosakot 21 dienu karantīnu noteiktā uzturēšanās vietā pasažieriem, kuri ieceļo Mongolijā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ceļošana ārpus Mongolijas galvaspilsētas Ulanbatoras (Ulaanbaatar), var būt apgrūtinoša un potenciāli bīstama, ja nepārzināt apkaimi, kas ir sevišķi bīstama ar nelīdzenajiem ceļiem un kalniem.

Mongolijā ir ļoti svārstīga gaisa temperatūra, vasarā tā var sasniegt +35C un ziemā līdz pat  -40C.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Glabājiet personu apliecinošu dokumentus drošā vietā, iesakām pases kopiju glabāt atsevišķi no oriģināla.

Vietējie likumi un paražas

Jebkāda veida narkotiku glabāšana, pārvadāšana un lietošana, sevišķi marihuāna, Mongolijā ir nelikumīga. Šo likumu neievērošana var novest pie bargiem sodiem, tai skaitā – cietumsoda.

Aizliegts fotografēt policiju, policijas eskortu vai militārpersonas. Tas tiek uzskatīts par noziedzīgu nodarījumu.

Pirms apmeklējat šo valsti, aicinām rūpīgi iepazīties ar Mongolijas vietējām paražām, jo valstī pret daudzām mums šķietami ikdienišķām lietām izturas ļoti nopietni.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem par vīzas saņemšanas iespējām jāinteresējas Latvijai akreditētajā Mongolijas vēstniecībā Polijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.