Somija

20.03.2020. 16:34
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 strauju izplatību Eiropā, Somijā līdz 13.aprīlim ir izsludināta ārkārtas situācija.

Pasākumi:

-         Aizliegta publiska pulcēšanās vairāk par 10 cilvēkiem; pēc iespējas jāizvairās no sabiedrisku vietu apmeklēšanas. Slēgti muzeji, kinoteātri, bibliotēkas.

-         Apmeklētājiem aizliegts apmeklēt veco ļaužu pansionātus un citas riska grupu uzturēšanās vietas.

-         Apmeklētājiem aizliegts apmeklēt slimnīcas un citas veselības aprūpes iestādes. Personām, kas vecākas par 70 gadiem pēc iespējas jāizvairās no kontaktiem ar citām personām (karantīnai līdzīgi apstākļi).

-         Somijas pilsoņiem un citiem Somijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas atgriežas no ārvalstīm, divas nedēļas jāievēro pašizolācija.

-         Ieteikts darbs attālināti.

-         Bērnudārzi ir atvērti; citas izglītības iestādes ir slēgtas (izņēmums ir sagatavošanas klases un 1.-3.klase, kur nodarbības notiek, ja vecāki ir nodarbināti valsts noteiktajās kritiskajās profesijās).

-         No 19.marta ir ierobežota robežšķērsošana, robežpunktos tiek veiktas obligātās veselības pārbaudes. Ja Latvijas valstspiederīgais izmanto Somiju tranzītam uz Latviju, jāapliecina, ka ir Latvijas valstspiederīgais, jābūt turpceļa biļetei (piemēram, prāmja Helsinki-Tallina biļete).

Aicinām sekot līdzi Somijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīvajiem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/thlfi-en  (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Somijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.