Slovēnijas Republika

03.04.2020. 19:20
 • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Robežas šķērsošana:

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 strauju izplatību Eiropā, Slovēnijas Veselības ministrijas ir pieņēmusi lēmumu no 19.marta ierobežot Slovēnijas un Itālijas robežas šķērsošanas iespējas, atstājot tikai četrus darbojošos kontrolpunktus – Vrtojba/Sant’Andrea, Fernetiči/Fernetti, Škofije/Raubuiese, kuri darbojās visu diennakti un Krvavi Potok/Pese, kurš strādā no plkst.5.00 līdz 23.00. Visi pārējie robežšķērsošanas punkti uz Slovēnijas un Itālijas robežas ir slēgti. Papildus tam:

 • No 12.marta pasažieru vilcienu un autobusu satiksme starp Itāliju un Slovēniju ir apturēta.
 • No 16.marta valstī apturēts visa veida sabiedriskais transports – vilcieni, autobusi, gondolas un funikulieri.
 • No 17.marta aizliegti starptautiskie gaisa satiksmes pasažieru pārvadājumi.
 • No 19.03. aizliegti starptautiskie autotransporta kravu pārvadājumi no Itālijas un Slovēniju, izņemot pasta transportu, medicīnas produktus, aizsardzības aprīkojumu, medicīniskās iekārtas un humanitāro palīdzību.
 • No 02.04. uz Slovēnijas un Austrijas robežas paliks atvērti tikai šādi robežšķērsošanas punkti: Gornja Radgona-Bad Radkersburg, Kuzma-Bonisdorf, Karavanke-Karawankentunnel, Vič-Lavamund, Ljubelj-Loibltunnel, Trate-Mureck, Radlje-Radlpass, Gederovci-Sicheldorf, Šentilj (motorway)-Spielfeld (Autobahn). Pārējie robežšķērsošanas punkti ir slēgti.
 • No 25.03. pasažieru vilcienu satiksme starp Austriju un Slovēniju ir slēgta.
 • Visiem pasažieriem, kuri vēlas ieceļot Slovēnijā būs jāuzrāda apstiprinājums slovēņu, itāļu vai angļu valodā par to, ka personai nav identificēts CONVID – 19 vīruss. Šim apstiprinājumam jābūt izsniegtam pēdējo trīs dienu laikā. Ja pasažieris nevar uzrādīt minēto apstiprinājumu, tas varēs ieceļot Slovēnijā tikai tad, ja tā ķermeņa temperatūra nebūs augstāka par 37.5 grādiem pēc Celsija un tam nebūs novērojami vispārēji vīrusa izpausmes simptomi (klepus, iesnas, elpošanas grūtības u.t.t.)

Citi ierobežojumi:

 • No 11.marta slēgtas visas mācību un pirmskolas izglītības iestādes.
 • Ierobežota personu pulēšanās un publisko pasākumu norise.
 • Slēgtas visas sabiedriskās iestādes (bibliotēkas, muzeji, galerijas, kinoteātri u.t.t.).
 • Aizliegta tirdzniecība un pakalpojumu sniegšana – viesnīcas, restorāni, bāri, atpūtas vietas un skaistumkopšanas iestādes. Izņēmums ir pārtikas un pirmās nepieciešamības preču veikali un aptiekas.
 • Izņēmums ir pārtikas un pirmās nepieciešamības preču veikali un aptiekas, kā arī mājdzīvnieku pārtikas veikali. Minēto veikalu darba laikam jābūt vismaz no 8.00 līdz 18.00, lai iepirkumu veikšanai būtu pietiekošs laiks un nenotiktu drūzmēšanās.
 • Atliktas visas plānveida operācijas un cita veida profilaktiskā medicīniskā aprūpe, izņemot akūtas nepieciešamības, onkoloģiskos pacientus un grūtnieču aprūpi, lai nenoslogotu veselības aprūpes sistēmu cīņai ar epidēmiju.
 • Aizliegti apmeklējumi slimnīcās un veco ļaužu pansionātos.
 • Valsts pārvaldes administratīvo vienību un tiesu darbība ir ierobežota.

Aicinām sekot līdzi Slovēnijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/

Informatīvais tālrunis katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00.: +386 1 478 7550

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Slovēnijā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Ļubļanā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +386 (0) 82 004 333.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.