Zviedrijas Karaliste

10.11.2020. 14:01
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 izplatību Zviedrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Līdz 2020.gada 22.decembrim Zviedrijā ir spēkā liegums ieceļot no valstīm ārpus ES/ EEZ valstīm.

Brīvi atļauts ieceļot no ES valstīm, EEZ valstīm, Andoras, Apvienotās Karalistes, Monako, Sanmarīno, Šveices un Vatikāna. Zviedrijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļauju Zviedrijā drīkst atgriezties arī no valstīm ārpus šī saraksta.

Inficēšanās risks ar koronavīrusu Zviedrijā vērtējams kā ļoti augsts, īpaši Stokholmā.

Zviedrijā nav noteikti strikti aizliegumi, bet darbojas rekomendācijas COVID-19 infekcijas mazināšanai. Aicinājums ir iedzīvotājiem palikt mājās jebkādu slimības pazīmju gadījumā. Tiek rekomendēts strādāt no mājām, atcelt iekšzemes un ārvalstu braucienus. Jāievēro higiēna, sociālā distancēšanās, ieteikts nerīkot mājas ballītes, jāizvairās izmantot sabiedrisko transportu. Pieaugušajiem, kuri dzīvo kopā ar COVID-19 slimnieku, jāpaliek mājās 7 dienas un pēc 5 dienām jāveic tests. Reģioni ir noteikuši papildus rekomendācijas. Piemēram, Stokholmas reģionā ieteikts izvairīties no veikalu, sporta zāļu, bibliotēku, peldbaseinu un muzeju apmeklējuma.

Sejas masku lietošana publiskās vietās nav obligāta. Pašizolācija ieceļojot Zviedrijā nav jāievēro.

Atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra. Aicinām sekot līdzi Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/.

Akūtu situāciju gadījumā Zviedrijā nepieciešams zvanīt 1177.  Aktuālā situācija Zviedrijā tiek atjaunota mājas lapās www.1177.se un www.krisinformation.se.

Tālrunis, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar COVID-19 vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā 113 13.

Informācija angļu valodā pieejama arī Zviedrijas Veselības aģentūras mājas lapā

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar”.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ņemot vērā drošības draudu situāciju, Zviedrijas valdība 2020.gada 5.novembrī nolēma atjaunot robežkontroli uz valsts iekšējām robežām laika posmā no 2020.gada 12.novembra līdz 2021.gada 11.maijam. Informācija par valdības lēmumu pieejama preses relīzē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Zviedrijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Zviedrijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Zviedrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.