Zviedrijas Karaliste

08.04.2020. 16:47
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 strauju izplatību Eiropā, Zviedrijas valdība nolēma, ka atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra.

Aicinām sekot līdzi Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No19.03.2020. uz 30 dienām ir spēkā iebraukšanas aizliegums bez īpašas nepieciešamības trešo valstu pilsoņiem. Zviedrijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļauju joprojām drīkstēs atgriezties. Aizliegums neattiecas uz ieceļošanu no citām ES, EEZ valstīm un Šveices. 

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Zviedrijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Zviedrijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Inficēšanās risks ar korona vīrusu Zviedrijā vērtējams kā ļoti augsts, īpaši Stokholmā.

Aicinājums ir iedzīvotājiem palikt mājās jebkādu slimības pazīmju gadījumā. Aicinājums ir strādāt no mājām, atcelt iekšzemes un ārvalstu braucienus. Īpašs aicinājums personām vecākām par 70 gadiem, atturēties no nevajadzīgas saskarsmes ar citām personām.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Akūtu situācija gadījumā nepieciešams zvanīt 1177.  Aktuālā situācija Zviedrijā tiek atjaunota mājas lapās www.1177.se un www.krisinformation.se.

Tālrunis, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā 113 13.

Informācija angļu valodā pieejama arī Zviedrijas Veselības aģentūras mājas lapā

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar”.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Zviedrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.