Jaunzēlande

15.06.2020. 19:49
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanu Jaunzēlandē ir liegta ieceļošana personām, kas ceļojušas no vai tranzītā caur Ķīnu vai Irānu. No 2020. gada 15. marta visiem ārvalstu ceļotājiem no jebkuras valsts (izņemot Klusā okeāna valstis) ierodoties Jaunzēlandē ir jāveic 14 dienu pašizolācija un jāreģistrējas, zvanot uz Healthline tālruni 0800 358 54 53.

Aicinām iepazīties ar jaunāko informāciju par ieceļošanas ierobežojumiem Jaunzēlandē Veselības ministrijas mājas lapā: https://www.health.govt.nz/our-work/diseases-and-conditions/covid-19-novel-coronavirus/covid-19-novel-coronavirus-health-advice-general-public/covid-19-novel-coronavirus-countries-and-areas-concern.

Jaunzēlande atrodas ģeoloģiski aktīvā zonā, un to var skart dažādas dabas katastrofas – dažāda stipruma zemestrīces, vulkānu izvirdumi, kā arī iespējami taifūni un cunami. Ņemot vērā minēto, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sagatavoties iespējamajām ārkārtas situācijām un iepazīties ar informāciju kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās Jaunzēlandes Civilās aizsardzības un ārkārtas situāciju ministrijas mājaslapā, kā arī interneta vietnē http://www.eqc.govt.nz/be-prepared/earthquake. Ārkārtas situācijā Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ņemt vērā vietējo varasiestāžu norādījumus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību ieceļošana Jaunzēlandē tiek liegta ikvienam ārvalsts pilsonim, kurš ceļo no Ķīnas vai tranzītā caur Ķīnu.

Kopš 2019. gada 1. oktobra Latvijas pilsoņi tūrisma nolūkos var ieceļot Jaunzēlandē bez vīzas, ja pirms ceļojuma ir reģistrējušies NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority) sistēmā Jaunzēlandes Imigrācijas departamentā un saņēmuši apstiprinājumu – atļauju ieceļošanai valstī. Pieprasīt un apmaksāt NZeTA var lejupielādējot INZ mobilo lietotni vai aizpildot veidlapu interneta vietnē. Aizpildot pieteikuma formu mobilajā lietotnē, maksa par NZeTA ir 9 NZD (Jaunzēlandes dolāri), savukārt piesakoties ieceļošanas atļaujai interneta vietnē – 12 NZD. Tāpat arī jāveic Starptautiskās tūrisma nodevas apmaksa 35 NZD apmērā (International Visitor Conservation and Tourism Levy). NZeTA ir derīga 2 gadus un pieteikuma apstrādei nepieciešamas vismaz 72 stundas, tādēļ aicinām tai pieteikties laicīgi pirms plānotā ceļojuma sākuma. Ja plānotais uzturēšanās ilgums valstī pārsniedz 3 mēnešus vai uzturēšanās mērķis ir cits, Latvijas pilsoņiem ir jānoformē vīza.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Jaunzēlandē ir nepieciešama vīza.

Detalizētu informāciju par Jaunzēlandes vīzas noformēšanu un uzturēšanās nosacījumiem valstī var saņemt, vēršoties Jaunzēlandes Visa Application Centre Lielbritānijā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsuliem Jaunzēlandē vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.