Moldovas Republika

31.07.2020. 18:23
 • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Līdz 2020.gada 31.augustam Moldovā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis sabiedriskās veselības jomā.

Līdz 31. augustam valstī noteikti pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • Personas drīkst pārvietoties ne vairāk kā 3 personu grupā, ja personas nav vienas ģimenes locekļi;
 • Personām, kas vecākas par 63 gadiem, aizliegts uzturēties sabiedriskās vietās bez īpašas nepieciešamības;
 • Publiskās vietās (t.sk. sabiedriskajā transportā) personām obligāti jālieto sejas aizsarglīdzekļi un jāievēro vismaz 2 metra distance;
 • Ārpus telpām ir atļauta organizēta cilvēku pulcēšanās (līdz 50 personām), ievērojot noteiktās sanitārās un distancēšanās prasības un veicot dalībnieku reģistrāciju;
 • Atpūtas un izklaides vietas ir slēgtas līdz 31. augustam;
 • Skolas ir slēgtas līdz septembrim;
 • Ierobežota personu pārvietošanās uz/no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Valstī ir arī šādi ieceļošanas / izceļošanas ierobežojumi:

 • Līdz 31.augustam Moldovā ir aizliegts ieceļot ārvalstniekiem, izņemot Moldovas Republikas pilsoņu ģimenes locekļiem, personām ar uzturēšanās atļaujām un ilgtermiņa vīzām, Moldovas varasiestāžu speciālas atļaujas turētājiem darba braucienu/komandējumu vai tranzītam repatriācijas nolūkos;
 • Moldovā ieceļojošajām personām ir jāaizpilda epidemioloģiskā veidlapa. Personām, kurām ieceļošanas brīdī tiek novēroti respiratorās sistēmas saslimšanas simptomi un/vai paaugstināta ķermeņa temperatūra, tiek uzlikts pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju, kas liedz pamest Moldovas teritoriju pirms karantīnas perioda beigām;
 • No 15. jūnija ir daļēji atjaunota pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu. Informācija par organizētajiem pasažietu avioreisiem pieejama Moldovas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā (http://www.caa.md/) un Kišiņevas starptauiskās lidostas mājas lapā (http://www.airport.md/homepage-en/);
 • No 26. maija daļēji ir atjaunota starptautiskā pasažieru transporta pārvadātāju kustība no/uz Moldovu pa zemes ceļiem un dzelzceļu;
 • Kaimiņvalsts Rumānija no Moldovas teritorijas atļauj iebraukt tikai Eiropas Savienības valstu pilsoņiem, ārvalstu diplomātiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem un Rumānijas pilsoņu ģimenes locekļiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

 

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un sociālā tīkla facebook lapās (https://msmps.gov.md/ro ; http://border.gov.md/index.php/ro/).

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var saņemt zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.