Konsulārā informācija

10.02.2021. 05:48
 • Ceļojumu brīdinājums

Latvijā līdz 2021. gada 6. aprīlim ir izsludināta ārkārtējā situācija.

No 12.oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā, ir jāaizpilda elektroniskās anketas vietnē covidpass.lv.  Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas.  Papildu informācija pieejama šeit

No 2021. gada 15. janvāra, ieceļojot Latvijā, jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai  pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas individuāli. Atzīmei par negatīvu testa rezultātu ir jābūt aizpildītajā covidpass.lv anketā. Savukārt no 25.janvāra tiks pieņemts tikai un vienīgi Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa, (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), negatīvs rezultāts.  Papildu informācija pieejama šeit.

Ņemot vērā pandēmiju ierobežojošos pasākumus un epidemioloģiskās drošības situāciju Latvijā un Kazahstanā, šobrīd plānveida apmeklētāju pieņemšana klātienē Latvijas vēstniecībā Kazahstnā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot distancēšanās nosacījumus. Tādēļ lūdzam ņemt vērā, ka katra apmeklētāja apkalpošanai būs nepieciešams vairāk laika, nekā ierasts. 

Lūdzam apmeklētājus izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus un lietot apmeklētāju pieņemšanas telpās pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļu.

Vīzu pieteikumi tiks pieņemti tikai  “Pony Express” vīzu centros un gadījumos, kas saistīti ar valsts interesēm vai humāniem iemesliem, tādiem kā:

 • kravu pārvadātāji un pasažieru pārvadātāji, tostarp jūrnieki;
 •  Latvijas valstspiederīgo  ģimenes locekļi (neatkarīgi no pilsonības - laulātie, bērni līdz 21 gada vecumam un personas, kas atrodas aizbildnībā vai apgādībā);
 •  personas, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju (izņemot studentus);
 •  personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība);
 •  darbinieki un speciālisti, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi LIAA;
 •  sportisti, sporta darbinieki, kā arī starptautisko sporta organizāciju pārstāvji, kuru ierašanās Latvijā saistīta ar dalību Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijas vai tās biedra organizētā starptautiskā sporta pasākumā. Sportistiem, kuri plāno ieceļot uz darba līguma pamata, nepieciešams uzrādīt LIAA apliecinājuma vēstuli;
 •  pilna laika un apmaiņas studenti, ja augstskola vai koledža ir izsniegusi rakstisku apliecinājumu par studējošā imatrikulāciju un ierašanās Latvijā ir nepieciešama studiju programmas apguvei;
 • ārzemnieki, kuru ierašanos Latvijā ārstēšanas (diagnostikas un terapijas) pakalpojuma saņemšanai veselības tūrisma ietvaros ir saskaņojusi Veselības inspekcija;
 • kultūras darbinieki, kuru ierašanās Latvijā nepieciešama kultūras pakalpojumu un publisko pasākumu rīkošanai.

 

Šo izmaiņu mērķis ir ievērot piesardzības pasākumus un iespējami nepieļaut infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk tiek nodrošināta pārstāvniecību darba nepārtrauktība, kā arī iespēja sazināties ar pārstāvniecībām pa telefonu, e-pastu vai pastu.

Aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus, kas vērsti uz pandēmijas ierobežošanu, un izturēties atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību.

____________________________________________________________________________________________

 

Lai ierobežotu korona vīrusa (COVID-19) izplatību, Kazahstānas valdība līdz 2021.gada 1.maijam ir atcēlusi 30 dienu bezvīzu režīmu ar 57 pasaules valstīm, tostarp arī ar Latvijas Republiku.

Līdz šim Latvijas Republikas pilsoņi varēja ceļot uz Kazahstānas Republiku un uzturēties tās teritorijā 30 dienas bez vīzas.

Lai saņemtu plašāku informāciju par Kazahstānas vīzas saņemšanas kārtību, aicinām sazināties ar Kazahstānas Republikas vēstniecību Latvijas Republikā, Vīlandes iela 6, Rīga, tālrunis: +371 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

2020.gada 12.maijā Kazahstānas valdība pieņēma lēmumu pagarināt Kazahstānā esošo ārzemnieku nederīgo dokumentu (vīzas, uzturēšanās un darba atļaujas) derīguma termiņu līdz 2020.gada 10.augustam. Šie noteikumi attiecas tikai uz tiem Kazahstānā esošajiem ārzemniekiem, kuru ceļošanas dokumenti (vīzas, uzturēšanās un darba atļaujas) ir kļuvuši par nederīgiem Kazahstānā izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā: no 2020.gada 16.marta līdz 11.maijam. Pēc 10.augusta Kazahstānas puse par vīzu režīma pārkāpumiem piemēro likumā noteikto administratīvo atbildību. 

____________________________________________________________________________________________

 

Saistībā ar izsludināto COVID-19 pandēmiju, sākot no 2020.gada 23.oktobra Kazahstānā ir noteikta šāda ieceļošanas kārtība:

 • Šķērsojot Kazahstānas Republikas robežu - visiem ceļotājiem tostarp arī smago automašīnu vadītājiem ir jābūt negatīvai COVID19 testa izziņai. Tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms plānotās ierašanās Kazahstānas Republikā. No COVID19 testa ir atbrīvoti bērni vecumā līdz pieciem (5) gadiem ar nosacījumu, ka negatīvu testu var uzrādīt bērna pavadošā persona. 
 • Visi no ārvalstīm iebraukušiem ceļotāji tiek pakļauti ķermeņa temperatūras skanēšanas procedūrai. 
 • Neatkarīgi no COVID19 testa izziņas rezultātiem - personas ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru tiek pakļautas karantīnas režīmam līdz pat 2 diennaktīm, lai veiktu COVID-19 laboratoriskos testu izmeklējumus.
 •  Personas, ar acīmredzamiem COVID-19 simptomiem tiek pakļautas tūlītējai hospitalizācijai.
 • Attiecībā par robežšķērsoānu, ārzemniekiem ar derīgu uzturēšanās atļauju Kazahstānā ir atļauts šķērsot valsts robežu vienu reizi 90 dienu periodā.