Latvijas vēstniecība Kazahstānā un UNESCO Pārstāvniecība Centrālāzijā kopīgi rīko video seminārus par viltuz ziņām un dezinformāciju

19.06.2020. 13:36
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šā gada 19. jūnijā tika atklāts 4 video semināru cikls "Fake news & Disinfirmation", ko rīko UNESCO pārstāvniecība Centrālāzijā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā.

Video semināri ciklu atklāja Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks un kā eksperts ar lekcijām uzstājās Latvijas žurnāliste Sanita Jemberga.

Video semināri tiek rīkoti kā apmācību programma Centrālāzijas žurnālistiem, pedagogiem, mediju ekspertiem un citiem interesentiem par informācijas apriti mediju telpā – par to, kā tā tiek izplatīta un izmantota. Dalībnieki no Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas uzzinās par faktu pārbaudes metodēm un par jaunākajām dezinformācijas tendencēm pandēmijas laikā. Mūsdienu informācijas pārbagātībā, ir svarīgi, veicināt atbildību un izpratni par uzticamas informācijas izplatīšanu.

Vebināri notiek no 2020. gada 19. jūnija līdz 10. jūlijam un tajos ir reģistrējušies 177 dalībnieki.

UNESCO uztur globālu žurnālistikas platformu, kur pieejami materiāli krievu, kazahu, kirgīzu, tadžiku un uzbeku valodās.

Projekts īstenots ar Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā