Nursultanā atklāj Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītu izstādi

13.09.2019. 09:44

2019. gada 13. septembrī Nazarbajeva Universitātē Nursultanā Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks un universitātes vice prezidente Kadisha Dairova atklāja izstādi “Valsts būvniecība. Latvijas arhitektūra 9.-21.gadsimts. Latvijas vietas un simboli”.

Izstāde veltīta Eiropas kultūras mantojuma dienām, kas ir nozīmīgs ikgadējs notikums kultūras mantojuma jomā visā Eiropā. Mantojuma dienu laikā 50 Eiropas kultūras konvencijas dalībvalstīs no augusta līdz oktobrim norisinās tematiski kultūras pasākumi.

Vēstnieks savā uzrunā uzsvēra to, ka 2018. gadā Latvija atzīmēja savu simtgadi, šogad aprit 30 gadi kopš Baltijas ceļa akcijas un 15 gadi Eiropas Savienībā un NATO un tikai pateicoties Latvijas neatkarības atgūšanai, Latvijas var atgriezties Eiropas saimē, piedalīties starptautiskos pasākumos tai skaitā popularizēt savu kultūras mantojumu.

Izstādes ar autors ir Dr. Arh. Jānis Lejnieks un tā atklāta sadarbojoties Latvijas vēstniecībai un Nazarbajeva Universitātei. Vairāk nekā 100 fotogrāfijās un anotācijās izstāde atspoguļo daudzveidīgo Latvijas arhitektūru, kas ir bagāta gan ar tautas celtniecību, gan stilu arhitektūru, kuru radījuši ne tikai latviešu, bet arī vācu, franču, zviedru, itāļu, poļu, somu un krievu arhitekti un inženieri. Katrai izstādē redzamajai ēkai un celtnei ir sava simboliska vieta tūkstošgadīgajā Latvijas būvmākslas mozaīkā, kas ir daļa no Eiropas kultūras mantojuma.

Nazarbajeva Universitāte ir viena no lielākajām augstākās izglītības iestādēm Kazahstānā, ar vairāk kā kā 5 tūkstoši studējošo. Universitātes misija ir kļūt pat starptautiski nozīmīgu zinātnes un inovāciju centru, kas piedāvā studiju programmas humanitārajās un sociālajās zinātnēs, medicīnā, zinātnē un tehnoloģijās, izrakteņu pētniecībā un ģeoloģijā un inženierzinātnēs. Profesūru veido ārzemju pasniedzēji un mācību valoda ir angļu.

Izstāde būs skatāma no 2019.gada 13. septembra līdz 2019.gada 11. oktobrim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā