Tokijā vienotā Baltijas valstu pasākumā atzīmē “Baltijas ceļa” 30. gadadienu

23.08.2019. 14:17

2019.gada 23.augustā trīs Baltijas valstis sadarbībā ar Eiropas Savienības delegāciju Japānā organizēja pasākumu par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai.

Pasākumu atklāja Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī, Lietuvas vēstnieks Gediminas Varvuolis (Gediminas Varvuolis) un Igaunijas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis Argo Kangro (Argo Kangro), kuri uzsvēra, šīs miermīlīgā pasākuma vēsturisko nozīmi, kad Baltijas valstis parādīja un pierādīja nesalaužamu vēlmi  atjaunot neatkarību un atgriezties Eiropā. 

Ar akadēmisku runu pasākumā uzstājās Japānas Šovas Sieviešu universitātes (Showa Women’s University) profesore Sonoko Šima (Sonoko Šima), stāstot par “Baltijas ceļa” unikālo vēsturisko nozīmi pasaules mērogā un Japānas sabiedrības reakciju un skatījumu uz tā laika notikumiem. Tāpat klātesošajiem bija iespēja noskatīties īpaši 30. gadadienai par godu uzņemto Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Baltijas brīvības ceļš”, kurā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu sadarbību 20. gadsimta 20.-30. gados un kopējiem neatkarības centieniem, cenšoties atgūt zaudēto neatkarību pēc pusgadsimta ilgas PSRS okupācijas, kā arī apskatīt fotoizstādi “Baltijas ceļa cilvēki” (The People of the Baltic Way).

Pasākumā piedalījās Japānas parlamenta deputāti, amatpersonas, vēsturnieki, preses pārstāvji un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Ar plašo ārlietu dienesta publiskās diplomātijas programmu var iepazīties šeit: https://lv100.lv/programma/kalendars/akcijai-baltijas-cels-30-notikumi-pasaule/.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā