Latvijas vēstniecībā Japānā norisinās Latvijas, Igaunijas un Somijas lauku tūrismam veltīts seminārs un latviešu tautastērpu prezentācija

16.04.2019. 15:17

16. aprīlī Latvijas vēstniecībā Japānā notika lauku tūrismam Latvijā, Igaunijā un Dienvidsomijā veltīts seminārs Go Rural, kurā piedalījās vairāk nekā četrdesmit Japānas vadošo mediju un tūrisma uzņēmumu pārstāvji. Pasākums tika organizēts ar Eiropas Savienības Interreg programmas projekta CAITO atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju, Igaunijas un Dienvidsomijas lauku tūrisma organizācijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un kopīgo sadarbības partneri Japānā – uzņēmumu Foresight Marketing Ltd.

Pasākumu atklāja Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī un Igaunijas vēstnieks Veino Reinarts (Väino Reinart), kuri atzīmēja, ka japāņu tūristu skaits Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā pieaug ar katru gadu, un tūrisms ir viena no perspektīvākajām sadarbības jomām, ko aktīvi atbalsta arī vēstniecības. Vēstnieki aicināja japāņus apmeklēt Latviju un Igauniju, kas paver iespējas apskatīt ne tikai abu valstu skaistās un senās galvaspilsētas, bet atklāt arī vēl neredzētas vietas ārpus tām – zaļajos, tīrajos un dabas bagātajos laukos. Pēc vēstnieku uzrunām semināra apmeklētājus iepriecināja Latvijas vēstniecības pārstāve Elīza Lipiņa ar kokles spēli un stāstu par seno latviešu tautas mūzikas instrumentu.

Latvijas, Igaunijas un Dienvidsomijas lauku tūrisma uzņēmumu pārstāves Asnate Ziemele, Raili Mengele un Minna Ermala semināra dalībniekiem sniedza plašu informāciju par lauku ceļojumu maršrutu plānošanu un organizēšanu, aktīvo atpūtu dabā, muižu un piļu apmeklēšanu, dabas spa vietām, rokdarbu semināriem un amatniecības meistarklasēm.

Tūrisma semināra ietvaros notika arī latviešu tautastērpu centra “Senā klēts” vadītāja Anša Grasmaņa prezentācija par latviešu tautastērpiem un to aksesuāriem, kā arī pašu tautastērpu, tostarp, etnogrāfisko tērpu, demonstrēšana. “Senās klēts” pārstāvji ir ieradušies Japānā ar savu atsevišķu programmu – centra dibinātājas Marutas Grasmanes cimdu adīšanas meistarklasēm, par kurām saņemta ļoti liela interese. Grasmanes kundzes sarakstītā grāmata “Latvieša cimdi” ir tulkota un izdota arī japāņu valodā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā