Kultūras pasākums Kobē “Apkārt pasaulei - pietura Latvija!”

26.11.2018. 13:02

2018. gada 25. novembrī Rīgas sadraudzības pilsētā Kobē norisinājās kultūras pasākums “Apkārt pasaulei – pietura Latvija!”. Pasākums notika Suma Rikju (Suma Rikyu) botāniskajā dārzā, kurā piedalījās vairākas pasaules valstis ar saviem nacionālajiem stendiem, taču centrālā loma šogad, Latvijas simtgadē, bija atvēlēta Latvijai.

Pasākumā uzstājās pārstāvji no Latvijas vēstniecības un Latvijas goda konsulāta Osakā, kuri iepazīstināja apmeklētājus ar Latvijas vēsturi un kultūru, kā arī mācīja tautas dejas, kas aizrāva gan lielus, gan mazus. Īpašu skatītāju atzinību ieguva japāņu instrumentālā grupa “Uzmanību!”, kura atskaņoja pazīstamas latviešu tautasdziesmas un demonstrēja kokles skanējumu. Tāpat apmeklētāji ar interesi aplūkoja dažādu novadu tautastērpus, kuros bija tērpušies Latvijas stenda pārstāvji. Pasākuma laikā bija iespējams nogaršot latviešu gardumus, saņemt krāsainus informatīvus materiālus par Latviju un iegādāties latviešu meistaru rokdarbus. Prieks bija vērot latviešu un japāņu studentus, kuri aktīvi darbojās stendā un ar sajūsmu un lepnumu stāstīja par Latviju.

Pasākums, kuru apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu, notika devīto gadu pēc kārtas. Latvijas vēstniecība saka lielu paldies Latvijas goda konsulātam Osakā, jo īpaši goda konsulam Išibaši (Tamio Ishibashi) kungam un Danai Antipovai, Latvijas-Kansai sadraudzības biedrībai, grupas “Uzmanību!” vadītājai Akiko Mizoguči (Akiko Mizoguchi), kā arī – festivāla rīkotājai un vadītājai Koniši (Mitsuru Konishi) kundzei par lieliskā pasākuma organizēšanu un Latvijas vārda nešanu plašajā Japānā!

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā