Japānā svinīgi atklāta Latvijas simtgadei veltīta kultūras programma

16.11.2018. 17:04
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 16. novembrī Latvijas vēstniecībā Tokijā ar svinīgu valsts svētku pieņemšanu un Japānas kora “Gaisma” koncertu tika atklāta Latvijas simtgadei veltīta kultūras programma. Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais koris “Gaisma”, kurš regulāri piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, diriģenta Taku Sato vadībā izpildīja Dziesmu svētku repertuāra dziesmas, radot pasākuma viesiem patiesas un latviskas svētku sajūtas. Valsts svētku pieņemšanu apmeklēja vairāk nekā trīssimt viesu, tai skaitā Japānas politiķi, uzņēmēji, žurnālisti, izglītības un kultūras jomu pārstāvji, kā arī Japānā dzīvojošie tautieši. Valsts svētku uzrunā vēstniece Dace Treija-Masī uzsvēra, ka Latvijas valsts dzimšana un pēcāk atdzimšana bija iespējama, pateicoties tautas gribai un drosmei, kā arī stiprām draudzības saiknēm ar ārvalstu partneriem, tostarp Japānu. Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas jau 1919. gadā atzina Latviju de facto un vēlāk atvēra vēstniecību Rīgā. Arī šajā simtgades gadā tieši Japānas premjerministrs Šinzo Abe (Shinzo Abe) bija pirmais ārvalstu līderis, kurš apmeklēja Latviju. Vēstniece īpaši izcēla cilvēku ciešās un sirsnīgās savstarpējās attiecības un kultūras sakarus, kas par spīti lielajam attālumam starp abām valstīm turpina plaukt, tāpat kā uzņēmēju sadarbība, kas pēdējā gada laikā ir ievērojami pastiprinājusies.

Latvijas simtgades svētki Japānā turpināsies arī nākamajā nedēļā, kad valstī ieradīsies populārā un iemīļotā latviešu rakstniece Nora Ikstena (21.-25. novembris). Rakstniece piedalīsies Eiropas literatūras festivālā, kur kopā ar Japānas, Beļģijas un Somijas rakstniecēm diskutēs par sievietēm literatūrā paneļdiskusijā “Contemporary Literature and Gender”. N. Ikstena sniegs intervijas vairākiem Japānas medijiem, kā arī vēstniecības organizētā pasākumā prezentēs savu starptautiski izcili novērtēto grāmatu “Mātes piens”, kas šobrīd tiek tulkota japāņu valodā.

Simtgades mēnesi noslēdzot, 30. novembrī Tokijas Bunkyo Gakuin universitātē tiks atklāta ceļojošā izstāde “Latvia. Architecture at Convergence”. Izstāde, kas veltīta Latvijas arhitektūrai un Eiropas kultūras mantojuma gadam, ir tikusi izrādīta vairākās Japānas pilsētās, tai skaitā Kioto, Osakā, Šizuokā un Rīgas sadraudzības pilsētā Kobē, un tagad atgriežas galvaspilsētā. Izstādes autore ir Tokijas Universitātes absolvente Dr.arch. Ilze Paklone, kura izstādi veidojusi ar mērķi popularizēt Latvijas dizainu un arhitektūru un veicināt plašāku valsts tēla atpazīstamību pasaulē.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā