Latvijas vēstniecībā Japānā viesojas Kansai Gakuin universitātes absolventi

02.10.2018. 15:23

2018. gada 2. oktobrī Latvijas vēstniecībā Japānā viesojās Kansai Gakuin universitātes (Kwansei Gakuin University) absolventi. Atzīmējot universitātes īpašo saikni un sadarbību ar Latviju, vēstniecības pārstāvji iepazīstināja ar prezentāciju par Latviju, pastāstot gan par valsts vēsturi, ekonomiku un kultūru, gan šā brīža aktuālajām norisēm. Vēstniece Dace Treija-Masī uzsvēra, ka patiesībā starp Latvijas un Japānas cilvēkiem var atrast daudz kopīgā, kas sākumā var šķist pārsteidzoši, taču ar laiku, vienam otru iepazīstot tuvāk, nākas tam piekrist. "Mūs  saista līdzīgas folkloras iezīmes, ticējumi, paražas, rokdarbi un pat kokles jeb koto (japāņu valodā) spēle. Mūsu tautām ir radniecīgas dvēseles, tāpēc nav brīnums, ka mēs tik labi saprotamies", piebilda vēstniece.

Kansai Gakuin universitāti ar Latviju saista kāds īpašs stāsts. No 1918. līdz 1921. gadam universitātē strādāja Latvijas pirmais diplomāts Japānā - profesors Jānis Ozoliņš (1894-1959), kurš pasniedza angļu valodu un ētiku. Profesors Ozoliņš, kurš pārvaldījis 16 valodas, bijis ļoti cienīts un godāts gan studentu, gan pasniedzēju vidū. Kopš tā laika Kansai Gakuin universitāti, kas ir viena no lielākajām privātajām augstskolām Kansai reģionā ar vairāk nekā 25 000 studentu, ar Latviju vieno īpašas vēsturiskas saiknes un sadarbība. 2011. gadā par godu profesoram Ozoliņam universitātes dārzā tika atklāta piemiņas plāksne un iestādīti Latvijas ozoli. Kopš 2009. gada Kansai Gakuin universitāte sadarbojas ar Latvijas Universitāti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā