Latvijas vēstniece Japānā: Latvijas un Japānas skautus vieno stāsts par īpašu draudzību

16.08.2018. 10:27

2018. gada 16. augustā Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī tikās ar Latvijas un Japānas skautiem un gaidām. Apmaiņas projekts starp abu valstu skautu organizācijām tika uzsākts 2007. gadā, un tā pamatā ir kāds īpašs stāsts.

Viens no Japānas (Fudži pilsētas) skautu vadītājiem Jasuhiko Kavašima (Jasuhiko Kawashima) 1960. gados bija devies studiju gaitās uz ASV. Tur jaunietis saskārās ar finansiālām grūtībām un meklēja galvotāju – ASV pilsoni, lai vērtīgās studijas varētu turpināt. Galvot par studentu uzņēmās kādreizējais latviešu skautu vadītājs – Amerikas latvietis Belizārs Radziņš, kurš ASV bija atradis patvērumu, bēgot no padomju okupācijas. Pēc vairākiem gadiem J. Kavašima savu labdari mēģināja uzmeklēt, taču B. Radziņš bija aizgājis mūžībā. B. Radziņa kundze par piemiņu japānim uzdāvināja B. Radziņam savulaik piešķirto Pelēkā Vilka ordeni – Latvijas skautu vadītāju augstāko apbalvojumu. Arī Japānā vilks ir skautu kustībai nozīmīgs simbols. 2007. gadā J. Kavašima devās uz Latviju, lai apciemotu sava labdara dzimteni un atdāvinātu Pelēkā Vilka ordeni Latvijas skautiem. Tā starp abu valstu organizācijām aizsākās sirsnīga draudzība un sadarbība, kas turpinās vēl šodien, jauniešiem ik gadu dodoties savstarpējos pieredzes apmaiņas braucienos.

Latvijas vēstniece D. Treija-Masī pateicās Kavašimas kungam par ilggadējo, īpašo sadarbību un Latvijas un Japānas attiecību stiprināšanu. “Īstu draudzību un savstarpēju palīdzību neaizmirst nekad. Un, kā vēstī sena japāņu gudrība, bez vienkāršiem cilvēkiem nebūtu cildeno,” atgādināja vēstniece. Savukārt Latvijas jaunieši uzsvēra, ka ciešās divpusējās sadarbības ietvaros tiek iepazīti arvien jauni draugi un gūta neaizmirstama un neaizstājama pieredze.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā