Tokyo Cantat 2018 jauno kordiriģentu konkursa uzvarētājs iepazīsies ar Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku sagatavošanas procesu

02.05.2018. 11:18

No š.g. 29. aprīļa līdz 6. maijam Tokijā norisinās koru mūzikas festivāls Tokyo Cantat . 29. aprīlī, šī festivāla ietvaros, norisinājās 6. Japānas jauno kordiriģentu konkurss, kura starptautiskajā žūrijā piedalījās Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, vērtējot 12 labākos Japānas jaunos  kordiriģentus. Pateicoties uzņēmuma Riga Wood Japan atbalstam, konkursa uzvarētājs Juki Nakahara (Yuki Nakahara) saņēma arī  īpašo Latvijas balvu – braucienu uz Latviju, kuras ietvaros viņam būs iespēja klātienē redzēt Dziesmu svētku mēģinājumu procesus, piedalīties mēģinājumos un apmeklēt galvenos Dziesmu svētku pasākumus.

Tokyo Cantat  ietvaros, diriģents Sigvards Kļava vadīs atvērtos koru mēģinājumus un meistarklases, kā arī piedalīsies noslēguma koncertā, kas notiks š.g. 6. maijā.

Festivāls Tokyo Cantat ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem Japānas koru mūzikā un norisinās jau 23. gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir popularizēt koru mūziku Japānā. Jāatzīmē, ka Tokyo Cantat noslēguma koncertā tiks izpildīti arī latviešu komponistu – E. Ešenvalda un P. Vaska skaņdarbi.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā